Tag: prestigjioze

Koke duhet të jetë i ngopur – ishte prezent në 25 gola të CR7, prej tyre tri het-triqe

13/03/2019

Atletico Madridi është eliminuar nga gara më prestigjioze e futbollit evropian duke dështuar të mbajë epërsinë prej 2-0 nga ndeshja e parë. Ishte paraqitja mjeshtërore ... Read More

Nga udhëtimet luksoze, deri te çokollatat me kanabis – dhuratat 100 mijë dollarëshe që do t’i marrin të pranishmit në ‘Oscars 2019’

24/02/2019

Ceremonia prestigjioze e ndarjes së çmimeve Oscar do të zhvillohet në orët e para të të hënës (me kohën tonë), ndërsa edhe këtë vit, të ... Read More

Ariana Grande tregon se pse tha “ndyrësirë” kur Cardi B mori një çmim në Grammy Awards

11/02/2019

Mbrëmë është ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve prestigjioze muzikore “Grammy Awards”. Pasi Cardi B fitoi çmimin për albumin më të mirë të rap ... Read More

Ambasadori britanik në Kosovë pas triumfit të Dua Lipës në “Grammy Awards”: Sukses i dy shteteve tona

11/02/2019

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve më prestigjioze muzikore “Grammy Awards”. Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e ... Read More

Bebe Rexha pas “Grammy Awards”: Vetë nominimet janë fitore për mua

11/02/2019

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve më prestigjioze muzikore “Grammy Awards”. Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e ... Read More

IOL: Në Shqipëri, ku shëtitja është një argëtim kombëtar

03/02/2019

Shqipëria tashmë është kthyer në një nga destinacionet më të lakuara nga revistat dhe portalet prestigjioze duke filluar nga britaniket “The Guardian” apo “The Sun” ... Read More

Thaçi flet për gazetën zvicerane: I jemi gëzuar shqiponjës në botëror, me më shumë dëshirë do të donim që Xhaka, Shaqiri dhe të tjerët të luajnë për Kosovën

25/01/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka bërë shqiponjën për gazetën prestigjioze zvicerane “20 minuten”, e cila e kishte ndezur debatin në Zvicër rreth shqiponjës ... Read More

“The Guardian”: Mafia shqiptare kontrollon tregun e kokainës prej 5 miliardë funtesh, në Londër

13/01/2019

Gazeta prestigjioze britanike, “The Guardian” i ka kushtuar një shkrim të gjatë tregut të kokainës në Britani të Madhe, të cilin thotë se e dominon ... Read More

Pasuria e Oprah Winfrey është tre miliardë dollarë

30/12/2018

Sipas të dhënave të revistës prestigjioze, Forbes, pasuria e Oprah Winfreyt arrin deri në tre miliardë dollarë amerikanë (2.62 miliardë euro). Njëra prej prezantueseve më ... Read More

FAZ-i gjerman: Kosova i tregon Serbisë se është e gatshme për dialog

16/12/2018

Gazeta prestigjioze, Frankfurter Allgemeine Zeitung, i ka kushtuar një artikull zhvillimeve të fundit në Kosovë, duke thënë se kjo e fundit ia ka bërë të ... Read More

Sonte Masquenlex në Duplex, mbrëmja më e veçantë e këtij viti

15/12/2018

Qysh nga shekulli I 15-të, një nga eventet më prestigjioze dhe më interesante në botën e civilizuar kanë qenë ballot “Masquerade” ku si pjesë të ... Read More

“Washinton Post”: Nëse nuk plotësohen kërkesat e studentëve, mund të eskalojnë protestat në Shqipëri

11/12/2018

Gazeta prestigjioze amerikane “Washington Post”, ka shkruar për protestën e studentëve shqiptar. Në një artikull shkruan se “Mijëra studentë shqiptar protestojnë kundër ngritjes së kostos ... Read More