Tag: Prestigjiozja

Ndryshime në familjen mbretërore, Princ Harry dhe Meghan heqin dorë nga statusi mbretëror

08/01/2020

Prestigjiozja “British Glamour” ka njoftuar se në familjen mbretërore do të bëhen ndryshime. Princ Harry dhe Meghan Markle kanë vendosur të heqin dorë nga `roli ... Read More

Marca: Këta janë lojtarët më të mirë në histori për secilin shtet

28/04/2019

Prestigjiozja spanjolle ka publikuar një listë interesante me lojtarët më të mirë në histori për secilën kombëtare. Në listën e publikuar nga Marca sigurisht se ... Read More

Kosova, me sytë nga turizmi – operatorët e huaj duan ta përfshijnë në guidat e Ballkanit (Video)

14/04/2019

Që prej vitit 2011, kur prestigjiozja “New York Times” e përshiu Kosovën ndër 41 vendet që duhen vizituar, duket se sektori i turizmit në Kosovë ... Read More

“New York Times” i kushton artikull reperit të njohur shqiptar

08/04/2019

Prestigjiozja "New York Times" ka shkruar për reperin Gashi. Reper shqiptar Gashi, përmes një postimi në Instagram, ka njoftuar lidhur me artikullin që u shkrua ... Read More

Le Point: Gjermania, “bordello” më e madhe e Evropës me shumë vajza shqiptare

05/04/2019

Gjermania është “bordello” më e madhe e Evropës. Kështu shkruan prestigjiozja franceze “Le Point” në një artikull të botuar së fundmi, ku publikon edhe shifra ... Read More