Tag: pretendimet

Një gjysh thotë se “uji i shenjtë” e shëroi nga kanceri, vë mjekët në aksion

09/09/2019

Doktorët janë të vendosur të provojnë pretendimet e një gjyshi i cili thotë se kanceri i tij ishte kuruar mrekullisht nga uji i shenjtë në ... Read More

Reagon Brovina, mohon se fotografia e shfaqur sot ndërlidhet me krimet e kryera në Irak

16/05/2019

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Flora Brovina, ka mohuar pretendimet se fotografia e gruas së dhunuar e cila u shfaq sot nga ajo, nuk është ... Read More

Juve dëshiron t’ia realizojë ëndrrën Pogbas

02/05/2019

Juventus do të shqyrtojë mundësinë e rikthimit të Paul Pogba në Serie A, me pretendimet se lojtari do të largohet nga Manchester United gjatë verës. ... Read More

Guardiola zbulon të ardhmen e Mahrez

23/04/2019

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka hedhur poshtë pretendimet për largimin e Riyad Mahrez nga ‘Etihad Stadium’. Riyad Mahrez do të mbetet te Manchester ... Read More

Vijnë reagimet e para pas ‘zënkës’ Salah – Klopp

17/04/2019

Liverpool ka hedhur poshtë pretendimet e medieve në Spanjë se Mohamed Salah po kërkon largimin nga ‘Anfield Road’. Media e njohur spanjolle ‘AS’, gjatë ditës ... Read More

SHSKUK demanton shifrat e vdekshmërisë në Klinikën Invazive

01/04/2019

Pretendimet se ndarja e njësisë së Kardiologjisë Invazive nga Kardiologjia dhe bartja e saj te Kardiokirurgjia ka ndikuar që për 15 përqind të rritet numri ... Read More

Zemërohet Mourinho: Kurrë nuk kam bërë raporte për Chelsean

20/03/2019

Jose Mourinho është i zemëruar me pretendimet se një raport ekskluziv i Chelseat është i lidhur me të. Një analizë e jashtëzakonshme taktike e Barcelonës ... Read More

Queen do të performojnë në Oscar

05/02/2019

Kitaristi legjendar i grupit “Quenn”, Brian May ka hedhur poshtë pretendimet se së bashku me kolegët e bendit të kenë refuzuar të performojë në ceremoninë ... Read More

Hazard i kundërpërgjigjet Sarrit: Unë jam lider

25/01/2019

Ylli i Chelseat, Eden Hazard ka hedhur poshtë pretendimet e trajnerit të tij Maurizio Sarri, se ai nuk është një lider. Trajneri i Bluve hodhi ... Read More

Ed Sheeran do t’i duhet të përballet me gjykatën pasi akuzohet për plagjiaturë të këngës “Thinking Out Loud”,

04/01/2019

Ed Sheeran do të duhet të përballet me gjykatën lidhur me pretendimet se ai ka kopjouar “Let’s Get It On” të Marvin Gaye, pasi gjyqtari ... Read More

Vuçiq nuk pajtohet me Haradinajn: Mogherini nuk është fajtore për ndërprerjen e dialogut

12/12/2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se nuk pajtohet me pretendimet e Ramush Haradinajt se kreu i diplomacisë evropiane Federica Mogherini është njeriu që ... Read More

Qeveria e Kosovës tregon se cilët mallra janë të liruar nga taksa 100%

29/11/2018

Qeveria e Kosovës, përmes një deklarate ka thënë se pretendimet dhe deklaratat, nga akterë të ndryshëm, brenda dhe jashtë vendit, se masa prej 100% ndaj ... Read More