Tag: pretendon

Pse s’duhet të vendosni deodorant në mëngjes dhe kur duhet ta bëni atë?

20/09/2019

Dr. Pimple Popper Sandra Lee pretendon se përdorimi i deodorantit tuaj në mëngjes s’është aq i efektshëm dhe ajo ka shkencën ta mbështesë atë. Zgjohuni, ... Read More

Rusi me fuqi “mbinatyrore” këmbëngulë se kjo në Tokë është jeta e tij e dytë

02/09/2019

Rusi që pretendon se pak muaj pasi lindi nisi të fliste dhe në moshën 2-vjeçare habiti mjekët dhe prindërit e tij me aftësinë për të ... Read More

Foshnjat që lindin me operacion cezarian mund të preken nga këto sëmundje

01/09/2019

Një studimi ri pretendon që foshnjat e lindura me operacion cezarian mund të zhvillojnë autizmin dhe çrregullim në hiperaktivitet dhe mungesë të vetëdijes.Fëmijët e lindur ... Read More

21-vjeçari: Pijet energjike ma “shkatërruan jetën”

07/08/2019

21 vjeçari Vinie Pyner nga Anglia, pretendon se pijet energjike ia kanë ndryshuar tërësisht të ardhmen e tij dhe jo për të mirë.Ai ka përjetuar ... Read More

Arsyeja pse nuk bëni gjumë të mjaftueshëm

24/07/2019

Shumë njerëz nuk bëjnë gjumë të mjaftueshëm, e një studim i kohëve të fundit po pretendon se mesatarja është vetëm gjashtë orë gjumë në Britani.Arsyet ... Read More

Lëvozhgat e vezëve mund të ndihmojnë në rritjen dhe shërimin e eshtrave

18/07/2019

Një ekip i “Unas Lowell” pretendon se me anë të një teknike të re do të arrijnë t’i përdorin lëvozhgat e vezëve për pacientët, që ... Read More

Pilula që do t’i kthejë gazrat në aromë çokollate apo trëndafili

27/06/2019

Një kompani franceze pretendon se ka arritur të shpikë një pilulë që mund të kthejë gazrat truporë me aromë të këndshme.Tabletat janë krijuar nga Christian ... Read More

Del në treg pilula që gazrat i kthen në aromë çokollate

26/06/2019

Një kompani franceze pretendon të ketë shpikur një pilulë që mund të bëjë gazrat tuaja me aromë të këndshme.Po, ne të gjithë e njohim dikë ... Read More

Cristiano Ronaldo: Një ditë do të bëhem trajner

02/05/2019

Cristiano Ronaldo pretendon se ai është 'përshtatur në mënyrë të përkryer' te Juventusi, ku nuk e ka mohuar se një ditë do të jetë trajner ... Read More

Edhe Tuchel dorëzohet para Neymar

27/04/2019

Trajneri i PSG-së, Thomas Tuchel, pretendon të jetë i pavetëdijshëm për një udhëtim të papritur të Neymar drejt Torinos. Sipas raporteve në Itali, ylli brazilian ... Read More

Zbulohet skuadra favorite për të fituar Ligën e Kampionëve

12/04/2019

Një faqe interneti që merret me statistika pretendon se Liverpool janë favorit për të fituar Ligën e Kampionëve këtë sezon. Fakti interesant është se kjo ... Read More

Jetë pas vdekjes? Njeriu që vdiq për 15 minuta tregon çka përjetoi

08/04/2019

Një njeri që pretendon se kishte i vdekur për 15 minuta pas një aksidenti shkoues në det, tregon në një dokumentar se çka pa ai. ... Read More