Tag: Prezenca

OSBE për protestën në Shqipëri: Të mos përsëriten aktet e 11 majit

25/05/2019

Përmes një deklarate për mediat, prezenca e OSBE në Shqipëri thekson se dhuna është e papranueshme dhe se trazirat nuk mund të zëvendësojnë angazhimin politik ... Read More

Reagon OSBE: Dënojmë sërish nxitjen politike të dhunës

26/02/2019

Prezenca e OSBE-së në Tiranë ka reaguar në lidhje me protestën e kësaj të marte, duke dënuar aktet e dhunës që ndodhën. Përmes një reagimi ... Read More

Pacolli në Senatin Amerikan: Prezenca amerikane në rajon është jetike për paqen dhe demokracinë, Ballkani i takon NATO-s

05/02/2019

Prezenca amerikane në rajon është jetike për garantimin e paqes dhe demokracisë dhe rajoni i Ballkanit i takon NATO-s. Kështu ka thënë Zëvendëskryeministri i Parë ... Read More

Mançevski: Anëtarët e Këshillit programor të TVM-së të japin dorëheqje

26/07/2018

26 July 2018 / 15:37 Anëtarët e Këshillit programor të TVM-së të japin dorëheqje. Prezenca e tyre në ato poste bllokon miratimin e ligjit për ... Read More