Tag: prill

Jeta në karantinë/ Astrologia Meri jep këshilla për të gjitha shenjat e horoskopit

04/04/2020

Sapo kemi hyrë në muajin Prill dhe ashtu si çdo fillim muaji, emisioni “Rudina” ndalet tek parashikimi i yjeve për secilën shenjë të horoskopit.Si pritet ... Read More

Video/ Thjerrza, kulaç kordele. Meqë jeni në shtëpi, guidë e shkëlqyer gatimi nga “Vila 24” me zonjën Katerina

01/04/2020

Kendi i gatimit” nga znj.Katerina ne News24 – 1 prill, 2020THJERREZA ME PATATE250-300 gr thjerrëza1-2 karrota2 patate1 domate1 qepë të thatë1-2 thelpinj hudhër1 gjethe dafineVaj ... Read More

Masat për Koronavirusin/ Anulohet koncerti i Malumës në Tiranë

09/03/2020

Me vendim qeverie është anuluar çdo aktivitet të paktën deri me 3 prill, për shkak të përhapjes së Koronavirusin. Në kuadër të këtij vendimi janë ... Read More

Galaxy Fold pritet të dalë në shitje në shtator

25/07/2019

Kompania planifikoi që në prill të nxjerrë në shitje Galaxy Fold, por porositësit e parë u ankuan se ekranet thyheshin. Samsung tha se ka bërë ... Read More

Lajm I mirë: tani mund ta mposhtni diabetin pa hequr dorë nga pastat

01/07/2019

Në  prill të këtij viti, një grup ekspertësh dolën me një raport sipas së cilit, njerëzit që vuajnë nga tipi 2 I diabetit, nuk duhet ... Read More

Grabitja në Rinas, kush e vrau Admir Murataj? Ja çfarë thanë efektivët që qëlluan mbi të (Video)

09/05/2019

Vrasja e Admir Murataj në grabitjen e milionave eurove në Aeroportin e Riansit në Shqipëri më 9 prill vazhdon të mbetet ende kemi për publikun. ... Read More

Mourinho tregon si e kishte “burgosur” Messin në vitin 2010 në ndeshjen Inter – Barca

07/05/2019

19:04 | 7 Maj 2019 19:04 | 7 Maj 2019 Jose Mourinho është kthyer të tregojë se si në prill të vitit 2010 kishte arritur ... Read More

Shqipëri, gjatë prillit 2018 u mbyllën mesatarisht 33 biznese në ditë

03/05/2019

Mesatarisht gjatë muajit prill, 33 biznese kanë bërë kërkesë çdo ditë për të pezulluar aktivitetin e tyre. Sipas të dhënave që Drejtoria e Përgjithshme e ... Read More

Tre furgonët e përdorur për grabitje në Rinas ishin vjedhur në Kosovë

01/05/2019

  Janë zbardhur bisedat e telefonike të grabitësve që hynë më9 prill në pistën e Rinasit me një person të gjashtë, i cili qëndronte në ... Read More

Analistët: Në Samitin e Berlinit, liderët e vendit të arrijnë kompromise për vazhdimin e dialogut

27/04/2019

Në Samitin e Berlinit i cili pritet të mbahet më 29 prill, ku nikoqir do të jenë kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel ... Read More

Çfarë mund të pritet nga takimi i Berlinit, ku Kosova do të jetë temë kryesore

27/04/2019

Të hënën e ardhshme, më 29 prill,  kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macron do të presin në Berlin krerët e qeverive të Ballkanit ... Read More

Ismaili: Mjekët holandezë vijnë në Kosovë, për të ndihmuar fëmijët me kancer

26/04/2019

Më 29 dhe 30 prill, në Kosovë do të vijnë 5 mjekë nga Qendra më e madhe në Evropë për trajtimin e fëmijëve me kancer, ... Read More