Tag: prillit

“Vogue Italia” solidarizohet me situatën nga COVID-19/ Kopertina, një faqe e bardhë bosh

09/04/2020

Një faqe e bardhë bosh, është kopertina e prillit të prestigjozes së modës Vogue Italia.Teksa virusi vijon të rrënojë Italinë me mijëra të vdekur, revista ... Read More

Boll u lyet me kos kur digjeni, këto janë produktet e kuzhinës që janë ilaç i kësaj vere

27/06/2019

Në qoftë se deri pak javë më parë ankoheshit nga dimri i stërzgjatur, shirat e bezdisshëm të prillit dhe majit e temperaturat e ulëta, tani ... Read More

Metodat natyrale për të kuruar djegien nga dielli në kushte shtëpie

10/06/2019

Në qoftë se deri pak javë më parë ankoheshit nga dimri i stërzgjatur, shirat e bezdisshëm të prillit dhe majit e temperaturat e ulëta, ky ... Read More

Grabitja në Rinas, kush ishte “Daja” nga Kosova me Admir Muratajn në grabitjen e miliona eurove

24/04/2019

Detaje të reja dalin në dritë nga grabitja e 9 prillit në Aeroportin “Nënë Tereza”. Edhe pse nuk është konsideruar ende si një bashkëpunëtor i ... Read More

Grabitja në Rinas, çfarë i lidh tre grupet kriminale

22/04/2019

Në grabitjen e 9 prillit në pistën e Aeroportit të Rinasit u përfshinë tre grupe kriminale, bashkëpunimi mes të cilëve origjinën e ka në Greqi. ... Read More

Makina e grabitësve të Rinasit u modifikua në Elbasan, një femër ndihmoi autorët

21/04/2019

Në vazhdën e përpjekjeve intensive për të zbardhur grabitjen e 9 prillit 2019 në aeroportin e Rinasit, prokurorët dhe grupi i hetimit, kanë dyshime të ... Read More

Detaje nga grabitja e Rinasit: Makina u modifikua në Elbasan, një femër ndihmoi autorët

21/04/2019

Në vazhdën e përpjekjeve intensive për të zbardhur grabitjen e 9 prillit 2019 në Aeroportin e Rinasit, prokurorët dhe grupi i hetimit, kanë dyshime të ... Read More

Profili i Admir Murataj, hundë boksieri, mjekër me vrimë por ja si ndryshoi ai (Foto)

16/04/2019

Profili i Admir Murataj, 47-vjeçarit të akuzuar për disa grabitje, më e fundit ajo e 9 prillit në aeroportin e Rinasit që i mori dhe ... Read More

Ekspertja gjermane: Takimi i Berlinit, sinjal i qartë ndaj Mogherinit për bisedimet e fshehta Thaçi-Vuçiq

16/04/2019

Takimi i 29 Prillit i Merkelit e presidentit Macron me presidentët Thaçi, Vuçiq e liderë të Ballkanit në Berlin, shihet nga ekspertja gjermane Johanna Deimel ... Read More

Pashkët, Komuna e Gjakovës paralajmëron bizneset për ditën e pushimit

16/04/2019

Komuna e Gjakovës ka paralajmëruar subjektet afariste të kësaj komune se të hënën e 22 prillit duhet të pushojnë për shkak të festës së Pashkëve ... Read More

Presidencialet, KSHZ: Jemi në përgatitjet e fundit

15/04/2019

Alsat 2019-04-15T15:43:02+02:00 Po bëhen përgatitjet e fundit për votimin e 21 prillit dhe të personave të cilët do të votojnë një ditë përpara. KSHZ-ja është ... Read More

20-vjet nga beteja e Zhegocit

15/04/2019

Në agun e 15 prillit 1999, forcat serbe ia mësynë Zhegocit me një arsenal të paparë ndonjëherë. Ishte ora 05:30 minuta kur kolona të shumta ... Read More