Tag: prindërve

“Një nga ditët më të lumtura për familjen tonë”, Basha publikon foto me prindërit dhe vëllain

07/06/2020

Lulzim Basha, kreu i PD-së, ka publikuar foto të prindërve të tij dhe vëllait, ndërsa shkruan se kjo është një ditë e rëndësishme për familjen ... Read More

Video që nuk duhet humbur/ Lian ka trashëguar talentin e të atit, Big Basta: Krenaria ime

15/04/2020

Djali i këngëtares Vesa Luma dhe Big Bastës mesa duket ka trashëguar talentin  e prindërve të tij, të cilën dyshja e kanë treguar vazhdimisht në ... Read More

Fëmijët e prindërve që përdorin kanabis janë më të prirë për duhan, alkool e drogë

24/11/2019

Sipas një studimi të ri, fëmijët e prindërve që kanë përdorur kanabis kanë dy herë e gjysmë më shumë gjasa për të pirë duhan e ... Read More

Spotify ua mundëson prindërve të ndalojnë materialet e padëshirueshme për fëmijët

21/08/2019

Platforma e shpërndarjes së këngëve Spotify, tani ua mundëson prindërve që ta ndalojnë materialet e padëshirueshme, që t’i shohin fëmijët e tyre. Kompania ka bërë ... Read More

A guxojmë të futemi në ujë pasi të hamë ushqim? Ja çfarë thonë ekspertët

13/07/2019

Ështe makthi i shumë prindërve, megjithatë ky fenomen nuk prek vetëm femijet. Është folur shumë për faktin që pas ngrënies, nuk duhet hyrë menjëherë në ... Read More

Vihet gurthemeli i ‘Shtëpisë Muze’ në veri të Mitrovicës

15/04/2019

Nën përkujdesjen e kryetarit të komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, dhe në bashkëpunim me OJQ “Zëri i Prindërve”, sot në ‘Lagjen e Boshnjakëve’ në veri ... Read More

Flet Xheni Karaj: Si e morën vesh prindërit që jam lesbike

04/04/2019

Xheni më në fund është rrëfyer, ka treguar për reagimin e prindërve kur e morën vesh se ajo është lesbike. E ftuar tek “Rudina” ishte ... Read More

​SBASHK dhe MASHT afër marrëveshjes për kompensimin e orëve

03/04/2019

Ka përfunduar takimi i përbashkët i  SBASHK-ut, Këshillit të Prindërve dhe anëtareve të Komisionit për Arsim. Pas takimit ministri i Arsimit, Shyqyri Bytyqi ka thënë ... Read More

Këshilli i Prindërve të Komunës së Prishtinës bën thirrje që javën e ardhshme të mbahet mësimi

30/03/2019

Këshilli i Prindërve i Komunës së Prishtinës, si organi më i lartë përfaqësues i prindërve të Komunës së Prishtinës, kanë shprehur pakënaqësinë e tyre për ... Read More

Fruthi, filloi vaksinimi i foshnjave 6 muajshe

12/02/2019

12 Shkurt 2019 / 14:38 Vdekja e tre foshnjave si pasojë e fruthit nuk ka rritur interesimin e prindërve për të vaksinuar fëmijët e tyre ... Read More

Përfaqësuesi nga Këshilli i Prindërve të Prishtinës: Kemi shqetësim të madh për grevën, nuk përjashtojmë protestat (Video)

28/01/2019

Nexhmi Hoxha nga Këshilli i Prindërve të Prishtinës ka thënë se prindërit dhe fëmijët e tyre janë viktimat e vetme të grevës në arsim. Hoxha, ... Read More

Këshilli i Prindërve të Prishtinës paralajmëron protesta nëse nuk ndërpritet greva

27/01/2019

Këshilli i Prindërve të Prishtinës konsideron se është e paarsyeshme që edhe pas dy javësh ende po vazhdohet me grevë, dhe nuk po ndërmerret diçka ... Read More