Tag: prioritet

Ariu në Prizren do të vritet

11/05/2019

Prizreni aktualisht më në prioritet e ka sigurinë por që po ua cenon një ari. Tash e disa javë kafsha e egër po bën dëme. ... Read More

Malcom po kalon te gjiganti nga Serie A

24/04/2019

Milan po planifikon të bëjë një transferim të madh në verë. Milan e ka bërë prioritet transferimin e Malcom nga Barcelona. Skuadra italiane po vazhdon ... Read More

Microsoft mbyll dyqanin e librave elektronik

03/04/2019

Microsoft nuk dha shpjegime për këtë lëvizje por mendohet se kompania ka prioritet kryesor aplikacionet me Microsoft Store. Keni ndërtuar një librari me libra elektronikë ... Read More

Lulzim Basha shpalos 5 prioritetet e PD-së për zhvillimin e ekonomisë

11/02/2019

Në një takim me biznesin në Vlorë, ku shpalosi 5 prioritet e PD për zhvillimin e ekonomisë, kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh se objektivi numër ... Read More

Prioritet i Manchester United, vazhdimi i kontratës me De Gean

30/01/2019

Manchester United ia ka vendosur vetës si prioritet një kontrate afatgjate me portierin David De Gea. Djajtë e Kuq e kanë të sigurt zgjatjen njëvjeçare ... Read More

Haradinaj: Me qeverisjen tonë do të hyjmë në histori

27/10/2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se për të dhe qeverinë e tij prioritet mbetet siguria dhe ruajtja e rendit në vend. Ndërsa thotë ... Read More

Daçiq në New York: Arritja e një zgjidhje politike me Kosovën, prioritet kombëtar i Serbisë

25/09/2018

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë në Nju Jork se prioritet kombëtar i Serbisë është të arrijë një ... Read More

Perez i ka thënë Lopeteguit: Prioriteti jonë, fitimi i Ligës së Kampionëve në Wanda Metropolitano  

20/09/2018

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez i ka thënë trajnerit Julen Lopetegui se prioritet duhet të jetë Liga e Kampionëve këtë sezon pasi finalja e ... Read More

Del Piero: Juve e ka prioritet Ligën e Kampionëve me CR7 – Do të paguaja për ta kaluar një ditë në stërvitje me Messin

31/07/2018

Legjenda e Juventusit, Alessandro Del Piero, konsideron se Liga e Kampionëve është prioritet për Zonjën e Vjetër në sezonin e ri. Bianconerët kanë dominuar në ... Read More

Kryeministrja e Serbisë: Është e rëndësishme që KFOR-i të mbetet në Kosovë

26/07/2018

Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiq ka thënë se ruajtja e stabilitetit në Kosovë është prioritet kyç dhe për këtë arsye është shumë e rëndësishme se ... Read More

Daçiq thotë se mbijetesa e serbëve në Kosovë është prioritet i Serbisë

10/07/2018

Ministri i Punëve të Jashtme të serbisë, Ivica Daçiq, deklaroi sot se prioritet i Serbisë është mbijetesa dhe respektimi i të drejtrave të komunitetit serb ... Read More

Xhafaj në Londër: Lufta kundër krimit, prioritet thelbësor

09/07/2018

Lufta kundër krimit të organizuar është prioritet thelbësor i Shqipërisë. Kështu u shpreh ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj në Londër, ku mori pjesë në samitin ... Read More