Tag: Prishtina”

Tifozët anglezë përleshen në Prishtinë, policia jep detaje

17/11/2019

12:51 | 17 Nentor 2019 Ilustrim 12:51 | 17 Nentor 2019 Mbrëmjen e së shtunës, Prishtina ka qenë e mbushur me tifozë që kanë ardhur ... Read More

Liga e Evropës: FC Prishtina njeh kundërshtarët e mundshëm

17/06/2019

20:23 | 17 Qershor 2019 20:23 | 17 Qershor 2019 FC Prishtina ka njohur kundërshtarët e mundshëm në Ligën e Evropës. Nënkampionët, edhe këtë vit ... Read More

Princi Leka II shpallet anëtar nderi i Klubit Rotarian Prishtina

27/05/2019

Të martën më 28 maj, Naltmadhnia e Tij Leka II, do të shpallet anëtar nderi në Klubin Rotarian Prishtina New Born. Nalmadhnia e Tij Leka ... Read More

Fatos Jusufi vuan nga Leukemia Acute Mieloide, ka nevojë për ndihmën tuaj

23/05/2019

Fatos Jusufi nga Prishtina ka nevojë për ndihmën tuaj. Ai është diagnostifkuar me Leukemi Acute Mieloide (AML), sëmundje kjo e cila ka shërim vetëm në ... Read More

Presidenti Hashim Thaçi nuk mungon në stadiumin ‘Rexhep Rexhepi’

19/05/2019

16:13 | 19 Maj 2019 16:13 | 19 Maj 2019 Feronikeli dhe Prishtina do ta luajnë ndeshjen e fundit, e cila e vendosë edhe fatin ... Read More

Dëmtohet gypi i ujësjellësit, mbesin pa ujë Hajvalia, Çagllavica dhe Veterniku

13/05/2019

Kompania rajonale e ujësjellsit Prishtina ka njoftuar se është dëmtuar sërish një gyp i ujësjellësit në lagjen Hajvali. Sipas njoftimit të KRU Prishtina, gypi është ... Read More

Vulin dëshiron kufi të fortë me Kosovën

13/05/2019

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, deklaroi sot se Prishtina zyrtare nuk dëshiron dialog dhe se ideja e korrigjimit të kufijve nuk e gëzon, ... Read More

Pëlcet gypi, një pjesë e Prishtinës pa ujë deri në orën 18:00

12/05/2019

Ujësjellësi Rajonal “Prishtina” ka njoftuar se për shkak të pëlcitjes së gypit, një pjesë e qytetit do të mbetet pa ujë të pijshëm sot deri ... Read More

Sot luhet ndeshja e dytë finale e ‘Play Off’ në kuadër të Superligës së Kosovës në basketboll

05/05/2019

11:59 | 5 Maj 2019 11:59 | 5 Maj 2019 Z Mobile Prishtina dhe KB Rahoveci do të takohen sot për ndeshjen e dytë finale ... Read More

Prishtina nuk lejon befasinë, ‘shkatërron’ Rahovecin në ndeshjen e parë finale

02/05/2019

Prishtina nuk lejon befasinë, ‘shkatërron’ Rahovecin në ndeshjen e parë finale Z Mobile Prishtina e ka nisur për mrekulli edhe fazën finale të Superligës së ... Read More

Linja e re e autobusit Prishtinë-Aeroport, mërgimtarët të kënaqur (Video)

01/05/2019

Nga Prishtina qytetarët do të kenë mundësi të udhëtojnë me autobusët e Trafikut urban për në aeroportin “Adem Jashari” për 3 euro. Kjo linjë do ... Read More

Prishtina pret Drenicën në ndjekje të kreut, Trepça 89 dhe Liria përballen për mbijetesë

28/04/2019

Prishtina pret Drenicën në ndjekje të kreut, Trepça 89 dhe Liria përballen për mbijetesë Superliga e Kosovës vije sot me dy ndeshje mjaft interesante, në ... Read More