Tag: Prishtina”

Z Mobile Prishtina e mposht Ponte Prizrenin

20/03/2019

Z Mobile Prishtina ka arritur ta shënojë fitoren e 22 me radhë në Superligë. Viktimë e kryeqytetasve ishte Ponte Prizreni që u mposht në shtypin ... Read More

Në një shkollë të Mitrovicës po alivanosen nxënëset, nuk dihen arsyet

19/03/2019

Në Shkollën Ekonomike “Hasan Prishtina” në Mitrovicë, në një klasë është ndërprerë mësimi për një javë. Shkak i ndërprerjes së mësimit ishte alivanosja e vajzave ... Read More

Komuna e Fushë Kosovës nesër do të ketë ndërprerje të furnizimit me ujë të pijshëm

15/03/2019

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, sh.a. njofton konsumatorët e lagjes Kalabria, Zona industriale në Fushë Kosovë dhe konsumatorët e pjesës dërmuese të komunës së Fushë ... Read More

Prishtina e humb edhe ndeshjen e dytë ndaj Vareses, eliminohet nga FIBA Europe Cup

13/03/2019

Prishtina ka udhëtuar sot në Itali ku është përballur me Varesen në ndeshjen kthyese të FIBA Europe Cup, të cilën e humbi me rezultat 100:84. ... Read More

Vuçiq: Nuk e di se çfarë planifikon Prishtina

13/03/2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se Prishtina zyrtare me miratimin e platformës shënoi fundin e dialogut. Ai këto komente i bëri pas takimit ... Read More

Asgjë e pamundur për Prishtinën tonë, besohet në mrekulli ndaj Vareses – Plisat prezent në Itali

13/03/2019

Prishtina ka udhëtuar drejt Italisë ku do të zhvillojë ndeshjen kthyese ndaj Pallacanestro Vareses. Sfida zhvillohet nga ora 20:30 në Itali në arenën Palasport Lino ... Read More

Z Mobile Prishtina – Rahoveci, ripërsëritja e finales, dueli kryesor i javës së 20-të në Superligë

09/03/2019

Superliga e Kosovës në basketboll rikthehet në aksion këtë fundjavë, kur Z Mobile Prishtina pret në shtëpi KB Rahovecin, në atë që konsiderohet ripërsëritje e ... Read More

Formacioni më i mirë i javës së 21-të – Derbi sjell lojtarët më të mirë

08/03/2019

Prishtina dhe Feronikeli luajtën një ndeshje të fortë dhe me raste, por e cila u mbyll 1-1. Ky barazim i konvenoi më shumë Feronikelit që ... Read More

Derbi mes Prishtinës dhe Feronikelit përfundon baras

06/03/2019

6 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Pas katër fitoreve radhazi Feronikeli ndalet nga Prishtina me rezultat 1-1 në ndeshjen në kuadër të derbit ... Read More

Reportazh i BBC: A është Prishtina kryeqyteti më i shëmtuar në Evropë?

06/03/2019

“Prishtina, Kosova ka epitetin shpesh e të qenit një nga kryeqytetet më të shëmtuara të Evropës. Është sigurisht një vend ku nuk kam menduar kurrë ... Read More

Prishtina e gatshme për Feronikelin: Flasin Josa dhe Haliti

05/03/2019

Prishtina dhe Feronikeli e zhvillojnë derbin e stinorit pranveror të mërkurën në stadiumin ‘Fadil Vokrri’. Feronikeli ka pesë pikë më shumë se Prishtina në renditje ... Read More

Z Mobile Prishtina: Urime Kupa e Kosovës, kryeqytetit ia shtuam edhe një trofe

03/03/2019

Një tjetër finale dhe një tjetër trofe i fituar. Klubi basketbollistik nga Prishtina mori edhe një Kupë të Kosovës në sirtarin e vet. Në një ... Read More