Tag: Prizreni

Konfirmohet lidhja e Jonida Maliqit me aktorin e njohur shqiptar?

17/06/2019

Dy vite pas divorcit nga partneri, prej 17 vitesh lidhjeje, Gent Prizreni, këngëtarja e njohur Jonida Maliqi po komentohet për nisjen e një romance të ... Read More

Ariu në Prizren do të vritet

11/05/2019

Prizreni aktualisht më në prioritet e ka sigurinë por që po ua cenon një ari. Tash e disa javë kafsha e egër po bën dëme. ... Read More

Limaj: Kosova nuk duhet të humbasë orientimin e saj

11/04/2019

Kryetari i Nismës, Fatmi Limaj, nga Prizreni ku u shënua 5-vjetori i degës së kësaj partie, deklaroi se Kosova po kalon në momente kritike dhe ... Read More

E turpshme: Kështu u rrahën mes vete hendbollistet në Prizren

09/04/2019

Skena të tmerrshme vijnë nga Prizreni, ku është zhvilluar ndeshja e hendbollit në kategorinë e femrave mes KHF Prizreni dhe KHF KEK-u. Në palestrën ‘Sezai ... Read More

Ponte Prizreni fiton ndaj Lipjanit

17/03/2019

Ponte Prizreni është duke pasur sukses në shmangien e zonës së rrezikut pas fitores së arritur kundër Lipjanit (92-81). Në ndeshjen e zhvilluar në palestrën ... Read More

Hynë në banesë me forcë, vodhën para dhe ari

11/03/2019

Një person ka raportuar se të dyshuar të panjohur kanë depërtuar me forcë në banesën e tij në Prizren. I njëjti ka deklaruar se personat ... Read More

Ponte Prizreni fiton dramën ndaj Trepçës

10/03/2019

Ponte Prizreni ka regjistruar fitore të ngushtë (81-79) si mysafir i Trepçës në palestrën “Minatori”, në ndeshjen e javës së 20-të në Superligën e Kosovës ... Read More

Haradinaj: Nuk kam presion për heqjen e taksës

22/02/2019

Edhe nga Prizreni, i pari i ekzekutivit u shpreh i bindur se vendosja e taksës 100 për qind ndaj mallrave serbe, u ka ndihmuar prodhuesve ... Read More

Z Mobile Prishtina dhe Bashkimi takohen gjatë fundjavës

08/02/2019

Kampioni dhe nënkampioni në fuqi do të takohen gjatë fundjavës në Prishtinë. Ponte Prizreni – Golden Eagle Ylli është dueli me të cilin nis xhiroja ... Read More

Ponte Prizreni nënshkruan me fundorin Malcolm Canadan

04/01/2019

Ponte Prizreni e ka konfirmuar përfrocimin e radhës që është basketbollisti amerikan Malcolm Canada. Klubi ka shkruar në faqen zyrtare, duke postuar edhe një foto ... Read More