Tag: Problemet

Të gjithë duhet ta dini, ky është tensioni normal i gjakut, sipas moshës që keni

18/06/2019

Presioni i lartë i gjakut, ose hipertensioni, është një nga problemet shëndetësore më të zakonshme me të cilat shumë njerëz përballen.Ndërsa shumica e njerëzve që ... Read More

Shmangni erën e keqe të këmbëve gjatë ditëve të verës

14/06/2019

Një ndër problemet më të mëdha me të cilat ballafaqohemi gjatë verës padyshim është aroma e pakëndshme e këmbëve. Me anë të këtyre metodave ju ... Read More

Ja sa duhet ta keni tensionin sipas moshës që keni

12/06/2019

Një ndër problemet shëndetësore më të përhapura është tensioni. Ulja apo rritja e tensionit, ose shtypjes së gjakut, mund të vijë nga shkaqe të ndryshme.Por ... Read More

Kërpurdhat i’u ndihmojnë të mbani mend më shumë

07/06/2019

Konsumimi i kërpudhave më shumë se dy herë në javë mund të parandalojë problemet me kujtesën dhe të folurit që shfaqen pas moshës 60 vjeçare, ... Read More

Shenjat që tregojnë se ajo nuk është femra e duhur për ju

04/06/2019

Ndiheni i pavlerësuar? A ju fajëson gjithmonë për problemet në lidhje? Atëherë, ajo thjesht mund të mos jetë e duhura për ju! Shumë artikuj kanë ... Read More

Për çfarë fjalosen më së shpeshti çiftet?

04/06/2019

Rachel Sussman, terapiste e martesave në Nju Jork, ka përshkruar problemet më të zakonshme në lidhje, duke filluar nga menaxhimi i parave e deri te ... Read More

Tahiri: Është meritë edhe e ndërkombëtarëve që në Kosovë ka korrupsion dhe mos sundim të ligjit

23/05/2019

Ambasadorët e vendeve në Kosovë, në deklaratat e tyre shumë herë përmendin problemet me të cilat përballet vendi. Sot gjatë ditës ambasadori i britanik në ... Read More

“Loredana abuzoi me emrin tim”, avokati Landmann hedh në gjyq rep artisten

10/05/2019

12:46 | 10 Maj 2019 12:46 | 10 Maj 2019 Vazhdojnë problemet e Loredanës në shtetin Zvicëran. Loredana Zefi u akuzua për lajthitje të një ... Read More

Problemi me energjinë elektrike, familjes Vishesella ia humb 800 litra qumësht (Video)

02/05/2019

Problemet me energji elektrike i sollën dëme një fermeri nga fshati Ribar i Vogël i Lipjanit. Pos qindra litrave qumësht që shkuan dëm, rreziku ishte ... Read More

Stresi gjatë shtatzënisë i bën fëmijët më rezistent mendërisht

02/05/2019

Ai zbuloi se problemet psikiatrike ishin më pak të shpeshta në fëmijët e lindur në komunitete me dhunë të lartë, ku nëna kishte vuajtur nga ... Read More

Vazhdojnë problemet te Man Utd, De Gea transferohet te gjiganti evropian

26/04/2019

PSG po kërkon të përfitojë nga problemet e Manchester United, duke tentuar të josh portierin David de Gea. ‘The Sun’ raporton se kampionët e Ligue ... Read More

Pogba dhe De Gea mund të largohen, nuk pajtohen me rregullat e skuadrës

19/04/2019

Kanë filluar të ringjallen problemet në skuadrën e Manchester United. ‘Djajtë e kuq’ patën një krizë brenda kampit të tyre gjatë kohës sa skuadra udhëhiqej ... Read More