Tag: problemi

Nëse ju skuqen sytë po ju paralajmërojnë për këtë sëmundje

16/09/2020

Kemi menduar përherë se skuqja e syve na vjen nga pagjumësia apo nga alergjitë e ndryshme. Por problemi mund të jetë më i thellë se ... Read More

Nëntë faktorët befasues që shkaktojnë alergji

10/08/2019

PuthjaPuthja në vetvete nuk është problemi. Por partneri apo partnerja juaj edhe pas larjes së dhëmbëve mund të ketë ende në pështymë gjurmë të një ... Read More

Ky hormon është shkaktar përse nuk mund të humbni peshë

27/06/2019

Nevojitet vetëm një herë të shkoni te mjeku dhe problemi do të zgjidhet! Shumë njerëz me mbipeshë kanë zhvilluar rezistencë ndaj leptinës, transmeton Telegrafi. Nëse ... Read More

Ky do të jetë horoskopi për sot

30/05/2019

Dashi Gjatë këtyre ditëve po merrni sinjale të mira nga yjet, por problemi është se çdo gjë që bëni, mund të mos ketë të ardhme. ... Read More

Kjo është gjendja e Iker Casillas pas sulmit në zemër

01/05/2019

Iker Casillas është shtruar me urgjencë në spitalin e Portos, pas një problemi të shfaqur në zemër gjatë stërvitjeve ditën e mërkurë. Lajmi bëhet i ... Read More

Vendi ka nevojë për më shumë gra në politikë

19/03/2019

Problemi i Kosovës në implementimin e ligjeve po reflekton edhe në mungesën e grave në vendimmarrje dhe përkundër kornizës të mirë ligjore për barazi gjinore, ... Read More

Ulja e papunësisë, kuadro joadekuat në administratë

16/03/2019

16 Mars 2019 / 16:12 Ulja e shkallës së papunësisë nën 20% nuk do të thotë se problemi është zgjidhur. Çështjet politike ngadalë po marrin ... Read More

Eminem i bën diss Machine Gun Kellyt në skenë në Brisbane

21/02/2019

Duket se problemi mes Eminemit dhe Machine Gun Kellyt nuk ka përfunduar. Pasi shkëmbyen një numër të dissave vitin e kaluar, Slim Shady ka rifilluar ... Read More

Dështoi në testet mjekësore, por Vainqueur bindi Monacon pasi iu tha se nuk dëshiron të marrë rrogë sa është i lënduar

12/01/2019

Dy ditë pasi dështoi në testet mjekësore për shkak të një problemi në muskulin e pasmë të pjesës së poshtëm të këmbës, William Vainqueur i ... Read More