Tag: problemin

Shenjat e gurëve në veshka që duhet t’i mbajmë mend

03/12/2019

Njerëzimi është njohur me problemin e gurëve në veshka që nga viti 600 para Krishtit. Për më tepër, burrat kanë më shumë rrezik për ta ... Read More

Përse dridhet syri? Ky është shpjegimi shkencor

09/10/2019

Shumica e njerëzve së paku njëherë janë ballafaquar me problemin e dridhjes së qerpikut.Ky fenomen njihet me emrin miokimi, dhe ndodh për shkak të tkurrjes ... Read More

Ky çaj ju ndihmon të humbni 5 kilogramë brenda një jave

02/10/2019

Shumë njerëz anë e mbanë botës ballafaqohen me problemin e mbipeshës dhe do të bënin çmos për t’i hequr kilogramët e tepërt sa më shpejt ... Read More

Këto janë ushtrimet më të mira për të luftuar celulitin

11/08/2019

Eshtë e vështirë për ta zgjidhur problemin plotësisht, por te paktën të përmirësojmë situatën.Tashmë e dimë mirë se si të përballemi me bikini në formë ... Read More

Solskjaer ka një kërkesë ‘të vogël’ për sulmuesit e Man Utd

12/04/2019

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, duket se ka zbuluar problemin kryesorë të skuadrës së tij. Nga fjalët e trajnerit norvegjez mund të kuptohet ... Read More

Kancelari austriak: Nuk ka zgjidhje për Kosovën pa mbështetjen e fuqive të mëdha

03/04/2019

Kancelari austriak Sebastian Kurz tha se çdo zgjidhje e mundshme për problemin e Kosovës duhet të mbështetet nga fuqitë e mëdha, veçanërisht anëtarët e përhershëm ... Read More

“Platformat” në Matkë, Sugarevski premton zgjidhje

02/03/2019

2 Mars 2019 / 15:55 Nëse Komuna Saraj nuk e zgjidh problemin me platformën në Matkë, Inspektorati Shtetëror i Ndërtimit do ti marrë përsipër të ... Read More

Pije prej vetëm dy përbërësve të cilën duhet ta pinë të gjithë duhanxhinjtë

27/01/2019

Kjo pije zgjidh problemin e kollës irrituese, nxjerr sekrecionin nga mushkëritë, posaçërisht u rekomandohet duhanxhinjve Xhenxhefili si mbrojtës kryesor i shëndetit ka gjetur aleatin e ... Read More

Micotakis: Marrëveshja e Prespës e intensifikon problemin mes dy vendeve

17/11/2018

17 Nëntor 2018 / 13:41 Marrëveshja nga Prespa nuk e zgjidh problemin, por e intensifikon, nuk e arkivon, por e mban aktiv, tha Kirjakos Mocitakis, ... Read More

Dita Botërore e Ujit, 40% e fshatrave përballen me probleme

23/03/2018

23 March 2018 / 16:11 Rreth 40% e fshatrave të vendit përballen me problemin e ujit të sigurt për pije. Kjo dukuri paraqitet nëpër fshatrat ... Read More