Tag: procesit

Zgjoheni natën, ja sinjalet që po ua jep trupi juaj

25/11/2019

Gjatë procesit të gjumit shpesh na ndodh që të zgjohemi natën dhe kjo për arsye nga më të ndryshmet. Zgjimi në një orë të vonë ... Read More

Veseli në Lipjan: Ne marrim përgjegjësi para qytetarëve dhe mbajmë fjalën

27/05/2019

Në kuadër të takimeve me degët, pas procesit të brendshëm zgjedhor, lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar strukturat e degës së ... Read More

Mblidhet Komisioni për përmirësimin dhe forcimin e procesit zgjedhor

24/05/2019

Sot Komisioni Ad-hoc për përmirësimin dhe forcimin e procesit zgjedhor do të mblidhet në një takim të rregullt. Ndër pikat e rendit të ditës që ... Read More

Dnv njofton se dalja e qytetarëve në zgjedhje deri në ora 16:00 është 35 për qind

19/05/2019

Demokracia në Veprim (DnV), e cila po e vëzhgon mbarëvajtjen e procesit zgjedhor në katër komunat veriore, ka njoftuar se deri në ora 16:00 procesi ... Read More

DnV për zgjedhjet në veri: Deri në orën 12:00 votuan 21% e qytetarëve, evidentohen parregullësi

19/05/2019

Demokracia në Veprim (DnV), e cila po e vëzhgon mbarëvajtjen e procesit zgjedhor me praninë e vëzhguesve të saj në të gjitha (87) vendvotimet në ... Read More

Përfundimet e Takimit të Brdo-Brijunit në Tiranë: Mbështesim qëndrimin e BE -së se një nga kushtet për anëtarësim është zgjidhja e çështjeve të hapura mes fqinjëve

09/05/2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta pas përfundimit të takimit të udhëheqësve të Procesit të Brdo-Brijuni në tiranë ka thënë se përparimi i shënuar deri më ... Read More

Kryeziu: Kosova s’ka nevojë për president që del drejtpërdrejt nga popullit

05/05/2019

Drejtori ekzekutiv i Institut Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, ka folur rreth procesit të reformës zgjedhore, punës në Kuvend dhe çështje të tjera aktuale në ... Read More

Sot paralajmërohet protestat e Parlamentit Studentor

22/04/2019

  Parlamenti Studentor do të fillojë me protesta dhe bojkotim të procesit mësimor për të kundërshtuar, vendimet e dëmshme dhe ndërhyrjet në punën e këtij ... Read More

Arrestohet një person, ka fotografuar fletëvotimin

21/04/2019

S A 2019-04-21T12:29:45+02:00 Një person është arrestuar në Shkup gjatë procesit të votimit të zgjedhjeve presidenciale, pasiqë i njëjti ka fotografuar fletëvotimin, kanë konfirmuar nga ... Read More

Tahiri: Bizneset vendore dhe të huaja, shumë shpejt do kenë një adresë unike të drejtësisë

18/04/2019

Nën drejtimin e Ministrisë së Drejtësisë si udhëheqëse e procesit të Rishikimit Funksional të Sektorit të Sundimit të Ligjit është mbajtur sot Konferenca mbi Drejtësinë ... Read More

Formohet komisioni për përmirësim të procesit zgjedhor

15/04/2019

Kuvendi i Kosovës me 70 vota pro e ka formuar komisionin ad-hock për përmirësimin dhe forcimin e procesit zgjedhor, pas debateve për përzgjedhjen e anëtarëve ... Read More

Mustafa: LDK-ja ende nuk ka kandidatë për kryetar e as kryetar në largim

03/04/2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa është deklaruar rreth procesit të zgjedhjeve të brendshme në LDK. Mustafa, nëpërmjet një shkrimi të bërë në ... Read More