Tag: prodhimit

Çfarë të hani kur keni aciditet të lartë në stomak?

15/08/2019

Rritja e prodhimit të aciditetit në stomak mund të shkaktojë simptoma të ndryshme, si refluks, ndjesi djegieje, fryrje, gromësima, dispepsi, përzierje dhe shije thartire në ... Read More

Këto janë rekomandimet e ekspertëve zviceranë për mishin

10/08/2019

Zakonet globale të prodhimit dhe konsumit të ushqimit duhet të ndryshojnë për të përmirësuar ngrohjen globale, sipas një raporti të Kombeve të Bashkuara që vlerëson ... Read More

Pelenat e reja do t’ua lehtësojnë nënave punën

19/07/2019

Një kompani e prodhimit të pelenave, ka zhvilluar një lloj senzori, i cili do të tregojë se është koha për ta ndërruar foshnjën, shkruan The ... Read More

Hirra e djathit shëron disa sëmundje, ja çfarë duhet të dini

10/07/2019

Hirra është një nënprodukt që përftohet nga prodhimi i djathit. Në varësi të teknologjisë së prodhimit klasifikohet në e ëmbël dhe acide.Përgjithësisht hirra acide është ... Read More

Jargëzimi gjatë natës mund të jetë sinjal i ndonjë problemi shëndetësor

28/06/2019

Zakonisht jargët janë si pasojë e prodhimit të tepërt të pështymës. Jargëzimi zakonisht konsiderohet si proces normal, mirëpo nëse ky proces vazhdon për një kohë ... Read More

Banka Botërore: Shqipëria me rritje të fortë ekonomike

06/05/2019

Në Shqipëri rritja ekonomike arriti 4,2% në vitin 2018 e nxitur nga rritja e prodhimit të energjisë elektrike falë kushteve hidrologjike shumë të favorshme, e ... Read More

Kapen mallra pa datë prodhimi, dyshohet për kontrabandë

01/03/2019

Inspektorati i Komunës së Ferizajt ka sekuestruar mallra që u mungonte data e prodhimit, për të cilat dyshohej se ishin duke u kontrabanduar. Sot, rreth ... Read More

Meg Ryan tani edhe producente e filmave

19/02/2019

Një mbretëreshë pa konkurrencë e komedive romantike, Meg Ryan ka vendosur të krijoj shtëpinë e saj të prodhimit dhe po përgatiste tashmë filmin e saj ... Read More

Rrëfimet e grave që janë në burg për drogë (Video)

05/02/2019

Fenomeni i kultivimit, prodhimit dhe trafikimit të drogës në Shqipëri ka prekur dhe gratë e vajzat. Ato zënë afro 3% të totalit të procedimeve të ... Read More