Tag: prodhuesi

Gjenerata e re e iPhone do të ketë një ngjyrë krejtësisht të re

15/08/2019

Sipas një burimi të paverifikuar, të supozuar nga prodhuesi kryesor i kontratave të Apple Foxconn, zëvendësuesit e iPhone XS dhe iPhone XS Max do të ... Read More

Oppo Reno është një telefon i avancuar, por nuk mund të funksionojë pa rrjetin 5G

11/08/2019

Prodhuesi kinez i telefonave Oppo, ka bërë përpjekje që të hyjë në tregun e telefonave të zgjuar që mbështesin sistemin 5G – me modelin Reno. ... Read More

Ford tërheq 1.3 milion automjete për shkak të problemeve të ndryshme

14/06/2019

Prodhuesi amerikan Ford, njoftoi sot tërheqjen e rreth 1,3 milionë automjeteve, ku shumica janë në Amerikën e Veriut, përcjell Express. “Ford” tërhoqi rreth 1,2 milionë ... Read More

Fiat propozon bashkimin me Renaultin

27/05/2019

Prodhuesi italian i veturave, Fiat, ka propozuar bashkimin me gjigantin francez, Renault. Ky bashkëpunim do ta krijonte aleancën e tretë më të madhe në botë ... Read More

Të hyrat e Xiaomit u rritën 27 për qind në çerekun e parë të 2019-ës

20/05/2019

Prodhuesi kinez i telefonave të mençur, Xiaomi, raportoi shifra pozitive të shitjeve për çerekun e parë të vitit 2019. Besohet që ky rezultat është ndihmuar ... Read More

Samsung kryeson tregun, Apple bie në vend të tretë

04/05/2019

“Apple” nuk është më prodhuesi numër dy i “smartphone”-ve në botë. Renditja e 5 të mëdhenjve të globit sa i takon telefonëve “të zgjuar” ka ... Read More

Serverët e infektuar të përditësimeve kanë dërguar maluerë në kompjurët ASUS

27/03/2019

Prej pothuajse gjysmë viti, prodhuesi i kompjuterëve ASUS pa dijeninë e tij ka dërguar maluerë tek kompjuterët duke u dhënë hakerëve një akses backdoor në ... Read More

Apple ka përditësuar linjën iMac me specifika të avansuara

21/03/2019

Është një javë shumë e zënë për Apple. Prodhuesi i iPhone ka lansuar tashmë një iPad Mini të përditësuar, iPad Air të ri, dhe AirPods ... Read More

Apple Watch i ri mund të lansohet vitin që vjen, me opsionin për përmirësimin e gjumit (Foto)

27/02/2019

Prodhuesi i Apple Watch, në versionin e ri do të ofrojë edhe opsionin, që e përmirëson gjumin e përdoruesit, pasi të ketë kontrolluar aktivitetin e ... Read More

Xiaomi lansoi telefonin 5G me çmim shumë të volitshëm (Foto)

24/02/2019

Prodhuesi kinez Xiaomi, i njohur për prodhimin e telefonave shumë të kompletuar dhe me çmime të volitshme, prezantoi telefonin e ri që nuk dallon shumë ... Read More

Oppo njofton telefonin me kamerën që sjell 10x zmadhim (VIDEO)

23/02/2019

Prodhuesi i telefonave kinez Oppo thotë se ka zhvilluar një sistem kamerash që do të sjellë zmadhim 10x pa humbje të kualitetit për telefona. Por ... Read More

Energizer dëshiron të hyjë në tregun e telefonave, me një pajisje me bateri gjigante

09/02/2019

Duket sikur prodhuesi i baterive Energizer është gati të hidhet vetë në tregun e telefonave. Kompania duket e vendosur për të luajtur në pikat e ... Read More