Tag: produktet

Përgjigje që do t’ju befasojnë: Çfarë i ndodh organizmit kur nga ushqimi eliminoni produktet e qumështit!

26/09/2019

Produktet e qumështit janë të pasura me materie ushqyese dhe të domosdoshme për organizmin, mirëpo një numër i madh njerëzish ka filluar të zhvillojë intolerancën ... Read More

​Yndyrat e nevojshme për të rritur jetëgjatësinë

14/08/2019

Një dietë që zëvendëson yndyrat në mish me ato të gjendura tek produktet bimore mund të ul rrezikun e vdekjes së parakohshme të njerëzve me ... Read More

Farat e shalqirit shërojnë sëmundjen më të përhapur

27/07/2019

Shalqiri është një ndër produktet më të preferuar gjatë ditëve të nxehta. Nuk është vetëm i shijshëm dhe freskues, por është edhe një pastrues shumë ... Read More

Këto janë ushqimet më të dëmshme që shumica prej nesh i mbajmë në frigorifer

10/07/2019

Tanimë dihet që mish ii kuq, produktet që përmbajnë shumë yndyrë dhe sheqer janë shkaku numër një i problemeve shëndetësore dhe shumë sëmundjeve serioze. Gjithsesi, ... Read More

Përfitimet e ngrënies çdo ditë të vezëve

08/07/2019

Veza është një nga produktet më të mira shtazore dhe më me vlera ushqyese. Të paktën një vezë në ditë duhet ta hani, dhe është ... Read More

Parandaloni trashjen e gjakut me anë të këtyre metodave natyrale

25/06/2019

Produktet natyrale për hollimin e gjakut janë substanca, që përdoren për zvogëlimin e rrezikut nga mpiksja e gjakut. Koagulimi apo mpiksja e gjakut është një ... Read More

Është përhapur në masë të madhe, mirëpo cila është e vërteta e tumerikut

18/06/2019

Kohëve të fundit, tumeriku është bërë një nga produktet natyrale më të përdorura për trajtimin e shumë problemeve. Ky produkt, i cili ka origjinë nga ... Read More

Taksa fillon t’i zbrazë dyqanet nga mallrat serbe

11/05/2019

Zbatimi i taksës 100 për qind për produktet nga Serbia dhe Bosnja Hercegovina ka filluar të zbrazë vitrinat e dyqaneve në tregun e Kosovës me ... Read More

Thaçi: Nëse s’arrijmë marrëveshje këtë vit me Serbinë, e humbim një dekadë

02/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se tarifa e vendosur për produktet me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, nuk do të hiqet. Në ... Read More

Aloe vera në shërbim të bukurisë: Për lëkurë, flokë dhe buzëqeshje të bukur

28/04/2019

Aloe vera është përbërës ideal në produktet e kujdesit Janë të njohura të mirat e saj në mjekësi dhe kozmetikë, ndërkaq për shërimin e lëkurës ... Read More

Të shtrira pranë njëra-tjetrës, Kim dhe Kylie reklamojnë produktet e reja të grimit

16/04/2019

Të shtrira pranë njëra-tjetrës, Kim dhe Kylie reklamojnë produktet e reja të grimit Kim Kardashian dhe Kanye West kanë paralajmëruar linjën e re të produkteve ... Read More

Ngrirja e produkteve të qumështit

07/04/2019

Edhe produktet e qumështit mund të ngrihen, dhe kryesisht të mos e ndryshojnë teksturën dhe shijen. Zbuloni se cilat janë truket për ngrirje të duhur ... Read More