Tag: produkteve

Këto produkte i kemi pastruar gabim deri tash!

18/07/2019

Është jashtëzakonisht e rëndësishme të bëhet pastrimi i duhur i produkteve ushqimore, në mënyrë që të shmangen shumë probleme dhe infeksione, të cilat vijnë si ... Read More

Haradinaj: Taksa nuk hiqet as në Samitin e Berlinit, e as në ndonjë samit tjetër

24/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se taksa ndaj produkteve serbe nuk do të hiqet as në samitin e Berlinit e as në ndonjë ... Read More

Eksportet bujqësore u rritën me 110 milionë euro

15/04/2019

Vlera e produkteve bujqësore të eksportuara, në Shqipëri ka shënuar një trend rritës në 6 vitet e fundit. Nga 50 milionë euro në vitin 2013, ... Read More

Ju bien flokët? Kjo gjë paralajmëron këto probleme

14/04/2019

Nuk mund t’i stiloni flokët çdo ditë Përdorimi i mjeteve të nxehta e produkteve kozmetike dëmtojnë flokët që në rrënjë duke shkaktuar hollimin apo këputjen e flokëve. Stresi ndikon në ... Read More

Qytetarët flasin për taksën, nëse duhet të mbetet apo të largohet nga Qeveria (Video)

14/03/2019

Vendosja e taksës 100 për qind ndaj produkteve serbe dhe boshnjake nga Qeveria e Kosovës, po diskutohet tash e disa muaj nëse taksa duhet të ... Read More

Taksa nuk po e godet veç Serbinë, po e përçan edhe koalicionin PAN

11/03/2019

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për taksën doganore 100 për qind ndaj produkteve nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina, nga partnerët e koalicionit qeverisës ishte ... Read More

Vetëvendosje thotë se taksa ndaj Serbisë nuk po zbatohet plotësisht

25/02/2019

Lëvizja Vetëvendosje ka ngritur shqetësime se tarifa e vendosur ndaj produkteve me origjinë nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina nuk është duke u zbatuar në ... Read More

Franca: Hiqeni ose suspendojeni taksën!

25/02/2019

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës ndaj produkteve që vijnë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina ka nxitur reagime të shumë shteteve ... Read More

Shaku i taksës, SHBA vazhdon sanksionet ndaj Kosovës

23/02/2019

Presioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për pezullimin e taksës ndaj produkteve serbe tashmë është përkthyer në masa ndëshkuese ndaj Republikës së Kosovës. ... Read More

Deliu-Kodra për taksën: Ditët në vijim do të ketë hapa konkret

18/02/2019

Deputetja nga PDK, Blerta Deliu-Kodra, ka thënë se taksa e vënë ndaj produkteve serbe ka treguar deri tash efektet e saj ndaj një lufte të ... Read More

Ripërsërit Haradinaj: Taksën nuk e heqim, Amerika nuk ka popull më aleat se ne

16/02/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sonte ka ripërsëritë qëndrimin e tij se taksa ndaj produkteve të Serbisë nuk hiqet, pa një kontrate garantuese për njohjen ... Read More

Haradinaj: Taksa deri në njohje–Kur deshëm ta rrëzonim Specialen nuk iu interesonte raporti me SHBA-të

30/01/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka folur sot sërish për taksën ndaj produkteve serbe dhe raportin me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Haradinaj në akademinë ... Read More