Tag: profesionistët

Zemaj: Mantelbardhët në tërë Kosovën janë heronjtë e sotëm

27/06/2020

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se profesionistët e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, mjekët, infermierët e Klinikës Infektive në QKUK dhe mantelbardhët në ... Read More

Shaban Osmani: Gabimet që bëjmë në palestër

29/02/2020

Lirisht mund të thuhet se është një nga kampionët dhe profesionistët e kësaj fushe, fitnesi dhe bodybilding-u kërkojnë shumë mund dhe sakrificë, por që Shaban ... Read More

Dezinfektuesi i duarve nuk i mbytë bakteret!

23/09/2019

Edhe pse besohet edhe nga profesionistët mjekësore se një dezinfektues i duarve mbronë nga mikrobet dhe bakteret, duke përfshirë edhe atë të gripit, një studim ... Read More

Humbni deri në 10 kg për 1 javë: Dieta nga një kardiolog i mirënjohur

20/08/2019

Planet më efektive të dietës shpesh krijohen nga ekspertët dhe dietistët. Ata janë profesionistët më të mirë për këtë çështje, kështu dietat e tyre mund ... Read More

Ekspertët thonë se kanceri shfaqet fillimisht në duart tuaja, ja cilat janë shenjat

09/07/2019

Kanceri është një nga sëmundjet më vdekjeprurëse dhe profesionistët mjekësorë ende janë duke punuar për gjetjen e një kurimi. Besohet të jetë i inkurajuar nga ... Read More

Njerëzit më shumë po preferojnë të udhëtojnë sesa të martohen e të bëjnë fëmijë

06/03/2019

Profesionistët në vitet e tyre të 30’ta dhe 40’ta janë duke i ndryshuar qëllimet e tyre në jetë. Sipas një studimi të ri të publikuar ... Read More