Tag: profesor

Mjeku i cili Steve Jobs-it ia ka zgjatur jetën për 7 vjet ka zbuluar çdo gjë për sëmundjen më të rëndë: Kanceri fle në trupin e secilit prej nesh!

04/11/2019

Dr. David Agus, profesor i mjekësisë tek Universiteti i Kalifornisë Jugore, është një nga onkologët më të famshëm dhe më i vlerësuari ndër amerikanëFamën e ... Read More

Shqiptari shpik vaksinën kundër kancerit, përlotet nga gëzimi

08/08/2019

Profesor Shuajp Kraja është shpikësi i parë shqiptar që gëzon të drejtën mbi patentën evropiane për vaksinën kundër kancerit. E konsideruar si një shpikje inovative ... Read More

Ish-ambasadori i Kosovës në Austri e Australi: Kthimi i shqiptarëve nga Siria nuk është për mburrje, por për turp 

21/04/2019

Sabri Kiçmari, profesor i UP-së dhe njëherit ish-ambasador i Kosovës në Austri dhe Australi, ka komentuar kthimin e 110 shtetasve të Kosovës nga Siria. Në ... Read More

Si është e mundur ngjashmëria kaq e madhe mes njerëzve dhe personazheve të filmit?

08/04/2019

Imagjinoni sikur të keni një profesor i cili duket njëjtë si profesor Snape nga Harry Potter, përqendrimi në klasë do të ishte mision i pamundur. ... Read More

Eksperimenti që bëri profesori me studentët, për socializmin – në fund të së cilit ngelën të gjithë!

19/02/2019

Një profesor i ekonomisë në Teksas Tech tha se kishte ngelur shumë pak studentë, por një herë kishte ngelur një klasë të tërë. Sipas një ... Read More

“Rruga drejt…”, Bakiu: LSDM-ja ka qenë kundër kandidatit konsensual

31/01/2019

31 Janar 2019 / 21:48 Qashif Bakiu, profesor në Universitetin e Tetovës i ftuar në emisionin “Rruga drejt…”, vlerëson se versioni i presidentit konsensual ka qenë ... Read More