Tag: projekt

Lufta ndaj COVID-19 bën bashkë Rita Orën dhe Dua Lipën, ja projekti i ri muzikor

21/04/2020

Një projekt muzikor bamirësie do të realizohet nga 23 yje të pop-it, për të mbledhur para për fondin lehtësues për pasojat e COVID-19. Coveri i ... Read More

Lufta ndaj COVID-19/ Projekti muzikor bën bashkë Rita Orën dhe Dua Lipën

21/04/2020

Një projekt muzikor bamirësie do të realizohet nga 23 yje të pop-it, për të mbledhur para për fondin lehtësues për pasojat e COVID-19. Coveri i ... Read More

Kompjuteri më i vogël në botë shndërrohet në armën më të fuqishme vdekjeprurëse

28/10/2019

Një ekip i quajtur Mert Arduino, në Hackster.io, ka njoftuar një projekt “bëje vetë” në të cilin Raspberry Pi u përdor për të krijuar një ... Read More

Gjermania s’e ndalon “Huawei”-n, pavarësisht paralajmërimit amerikan për spiunim

16/10/2019

Gjermania ka lëshuar një projekt udhëzues të brezit të ardhshëm të sigurisë pa tela që nuk parashikon ndalimin e “Huawei”- t. Sidoqoftë, SHBA-ja ka paralajmëruar ... Read More

Motrat Mustafa i gëzohen këtij suksesi me këngën “Çika e nanës”

01/05/2019

Motrat Mustafa javë më parë publikuan projektin dedikuar nënës. Ky projekt ishte më i veçantë ngase kënduan tetë motrat, madje një pjesë edhe nëna e ... Read More

Shyrete Behluli me Leartën i këndojnë Nexhmije Pagarushës në këngën e re

30/04/2019

Shyhrete Behluli dhe reja e saj Learta po vijnë me një projekt të përbashkët muzikor. Gjatë ditës së sotme u bë e ditur se Shyhrete ... Read More

Prapaskenat e xhirimit të klipit të ri të Young Zerkës

26/04/2019

Young Zerka po vjen me projekt të ri muzikor, detaje nga i cili i zbuloi në një intervistë për “Mirage”. Young Zerka ishte mysafiri i ... Read More

Noizy krenar me suksesin e ri të Blerim Destanit

26/04/2019

Blerim Destani përmes rrjeteve sociale dje konfirmoi rolin në një projekt filmik. Bëhet fjalë për filmin “The Poison Rose”, i cili publikohet më 24 maj ... Read More

Arta Bajrami rikthehet me këngë të re, këto janë detajet

25/04/2019

Arta Bajrami po vjen me projekt të ri muzikor. Arta Bajrami përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se po vjen me këngë të re, ... Read More

Ciara natyrale në albumin e veçantë: Pa grim, me pikat e mia të dobëta

23/04/2019

Ciara ka marrë guximin ta bëjë një projekt krejtësisht ndryshe nëpërmjet të cilin tregon se e dashuron veten kështu si është, e pa grimuar. Ciara ... Read More

Imazhe të reja të Norës që nuk i keni parë nga klipi “Nuk e di”

20/04/2019

Nora dhe Era Istrefi dje lansuan këngën e re "Nuk e di". Ky projekt u prit dhe u pëlqye nga publiku, madje më së shumti ... Read More

“Before I Let Go” lansohet nga Beyonce

19/04/2019

Beyonce, ka lansuar edhe një projekt të ri për adhuruesit e saj. “Before I Let Go” është projekti më i ri nga Beyonce që i ... Read More