Tag: Prokopis

Presidenti grek “kërcënon” Maqedoninë e Veriut, Shqipërinë dhe Turqinë

07/03/2019

7 Mars 2019 / 17:39 Nga Mali i Zi, Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopoulos i ka dërguar një mesazh të qartë Maqedonisë së Veriut, Shqipërisë ... Read More

Presidenti grek me deklaratë shokuese: Çamët ishin kriminelë

25/02/2019

Presidenti i Greqisë Prokopis Pavlopulos akuzoi Shqipërinë se vazhdon të kërkojë të drejtat e çamëve. Ai përdori një gjuhë të ashpër dhe me tone kërcënuese ... Read More

Pavlopulos: Në NATO dhe BE pas zbatimit të Marrëveshjes së Prespës

26/10/2018

26 Tetor 2018 / 19:45 Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos gjatë një dreke të organizuar sot për nder të tij nga armata greke,është shprehur sërish rreth ... Read More