Tag: Prokurorja

Prokurorja Drita Hajdari jep detaje nga intervistimi i Flora Brovinës

17/05/2019

Prokurorja e Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, Drita Hajdari, në një konferencë për media, ka dhënë detaje të reja nga intervistimi i deputetes së ... Read More

“Titanik 2”, Fetai kërkon dënim për të akuzuarit

08/02/2019

8 Shkurt 2019 / 13:02 Sot në në Gjykatën Penale të Shkupit, prokurorja Fatime Fetai i tha fjalët përfundimtare në rastin “Titanik 2”. Ajo tha ... Read More

Ruskoska: Ligji për amnisti është jopreciz

21/12/2018

21 Dhjetor 2018 / 22:15 Gjatë intervistes në emisionin 360 gradë në Alsat, prokurorja Villma Ruskoska duke e komentuar Ligjin për amnisti theksoi paqartësitë e ... Read More

27 prilli, prezantimi i SMS-ve: “Sheqerkën ma lini mua”

15/11/2018

15 Nëntor 2018 / 14:01 Në seancën e sotme për ngjarjet e 27 prillit prokurorja po prezantohen SMS porositë dhe porositë në Viber nga telefoni ... Read More

“27 prilli”, Pishev: Nëse duhet edhe do të vrasim për Maqedoninë

15/11/2018

15 Nëntor 2018 / 12:55 Në seancën e sotme për ngjarjet e 27 prillit prokurorja Villma Ruskoska prezantoi dhe mesazheve SMS porositë dhe porositë në ... Read More

Janevska: Apeli të konfirmojë dënimin me burg ndaj Gruevskit

23/09/2018

Prokurorja speciale publike Katica Janeva Janeva, përveç për referendumin në intervistë për Alsat flet edhe për dy raportet e Speciales, njëri për punën e tyre, ... Read More