Tag: prononcim

KMDLNJ: Flora Brovina nuk ka marrë asnjë fotografi nga ne

17/05/2019

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Flora Brovina në një prononcim për media ka deklaruar se foton që e ka bërë publike dje në Kuvendin e ... Read More

Prokurori Rexha: Një person me inicialet l.Z, ka qenë dëshmitar në rastin e vrasjes së policit në Skenderaj

10/04/2019

Prokurori i Mitrovicës, Njazi Rexha, në një prononcim për Telegrafin ka thënë se një nga dëshmitarët në rastin e vrasjes së policit Valon Goxhuli në ... Read More

Tahirsylaj paralajmëron vërshime, në rast se vazhdojnë reshjet e shiut

09/04/2019

Eksperti i meteorologjisë dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj, në një prononcim për Telegrafin ka thënë se në vend do ketë reshje atmosferike të kohë pas ... Read More

Pas sulmit në Zelandë të Re, Policia e Kosovës shton masat e sigurisë

15/03/2019

Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, në një prononcim për Telegrafin ka konfirmuar se Policia e Kosovës ka rritur masat e sigurisë, pas sulmit ... Read More

Mickoski: Paraburgimi i Çavkovit, përndjekje politike

13/03/2019

13 Mars 2019 / 20:27 Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski në një prononcim për mediat, paraburgimin e ish shefit të Byrosë për Siguri Publike Mitko ... Read More

Tahirsylaj: Nga dita e enjte do të ngriten temperaturat

12/03/2019

Eksperti i meteorologjisë dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj, në një prononcim për Telegrafin ka thënë se ndryshimi i motit në vend nuk është gjendje e ... Read More

Sylë Tahirsylaj tregon sa gradë nën zero do të bie temperatura javën tjetër

09/03/2019

5 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Eksperti i meteorologjisë dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj, në një prononcim për Telegrafin ka thënë se nga ... Read More

Kapiteni i Gjilanit, Kastrati: Jemi të gatshëm për duelin kundër Flamurtarit

22/02/2019

Kapiteni i Gjilanit, Ylber Kastrati në një prononcim për faqen zyrtare të klubit, foli për përgatitjet e skuadrës për ndeshjen ndaj Flamurtarit. Kastrati u shpreh ... Read More

Berlini zyrtar: Dorëheqja e deputetëve të opozitës e gabuar

22/02/2019

Në një prononcim për Deutsche Welle-n Ministria e Punëve të Jashtme thotë se “platforma e duhur për zgjidhjen e konflikteve politike është parlamenti.” Ministria e ... Read More

Vetëvendosje kundër një qeverie gjithëpërfshirëse, thotë se vendi duhet të shkojë në zgjedhje

19/02/2019

Zëdhënësja e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Tinka Kurti në një prononcim për Telegrafin ka thënë se qëndrimi i LVV është që vendi të shkoj në zgjedhje ... Read More

Ambasadori i BE për protestën e opozitës: Manifestim të jetë paqësor, jo dhunë

14/02/2019

Ambasadori i BE në Tiranë bën apel në një prononcim për Deutsche Welle për zhvillimin e një manifestimi paqësor në demonstratën e 16 shkurtit në ... Read More

Vetëvendosje do ta dërgojë Projektligjin për dialogun në Gjykatën Kushtetuese

08/02/2019

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albulena Haxhiu në një prononcim për Telegrafin ka bërë të ditur se do ta dërgojë në Gjykatën Kushtetuese Projektligjin për ... Read More