Tag: protesta

Oriola Marashi reagon pas protestës për abuzimin seksual: Disa persona i shesin shpirtin djallit, në fund…

05/06/2020

Modelja e njohur Oriola Marashi para se të mbahej protesta kundër abuzimit seksual u bëri thirrje të gjithë shqiptarëve që të bashkoheshin, ndërsa shtoi se ... Read More

Dikur punonte bashkë me policin që i mori jetën: Kush ishte George Floyd?

31/05/2020

Vde.kja e George Floyd ka ngjallur protesta në të gjithë Shtetet e Bashkuara të Amerikës sepse qytetarët kërkojnë t’i japin fund dhu.nës policore dhe raci.zmit. ... Read More

Sot protesta e opozitës në Shqipëri

25/05/2019

​Sot do të mbahet protesta e opozitës. Në gatishmëri për protestën janë vënë rreth 1500 efektivë policie, gjithashtu edhe policë civilë. Mësohet se opozita ka ... Read More

Basha: Edi Ramën makthi e pret në zbardhjen e dosjeve hetimore

15/05/2019

Pas vendimit të Kryesisë së Partisë Demokratike, që protesta e opozitës të mbahet në mbrëmjen e 25 majit, lideri i PD-së, Lulzim Basha tha se ... Read More

​Përfundon protesta e opozitës, Basha: Nuk do të ndalemi

13/05/2019

Ka përfunduar protesta e opozitës shqiptare, ku kreu i PD-së, Lulzim Basha tha se protesta e tyre nuk do të ndalet deri sa Shqipëria të ... Read More

Rama: Policia nderoi uniformën

11/05/2019

Kryeministri Edi Rama reagoi në Twitter në kohën që protesta e opozitës u zhvendos përballë Drejtorisë së Policisë së Tiranës. “Respekt për trupat e Policisë ... Read More

Sali Berisha paralajmëron “cunam”, në protestohen e sotme kundër Edi Ramës

11/05/2019

Sot pasdite në Tiranë do të zhvillohet protesta e katërt e opozitës së drejtuar nga Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi, me kërkesën për largimin e ... Read More

Basha: Drejt zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, më 30 qershor s’ka zgjedhje

08/05/2019

Katër ditë nga protesta kombëtare e 11 majit, për të cilën demokratët thonë se do të jetë vendimtare, kreu demokrat Lulzim Basha paralajmëroi se vendi ... Read More

Rama pritet me protesta në Elbasan, opozita bllokon rrugën

27/04/2019

Pas Shkodrës, kryeministri shqiptar Edi Rama u prit me protesta edhe në Elbasan. Kryeministri është nisur drejt Elbasanit në kuadër të turit “Bashkia që duam” ... Read More

Fillon protesta e VV-së kundër kryeprokurorit Lumezi (Foto)

26/04/2019

Ka nisur protesta e Lëvizjes Vetëvendosje, para ndërtesës së Kryeprokurorit të Shtetit. Një numër i madh i qytetarëve tashmë janë mbledhur para kësaj ndërtese ku ... Read More

Kryeministri Rama pritet me protesta në Shkodër, qytetarët bllokojnë rrugën

26/04/2019

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është pritur me protesta këtë të premte në Shkodër. Anëtarë dhe mbështetës të Partisë Demokratike (PD) dhe forcave të tjera ... Read More

Kryeministri Haradinaj flet për protestën e Vetëvendosjes kundër kryeprokurorit Lumezi!

25/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se protesta e paralajmëruar nga Vetëvendosje për ditën e nesërme, përmes së cilës do të kërkohet dorëheqja e ... Read More