Tag: protestë

Opozita kthehet sërish në protestë para Kryeministrisë: Rama IK!

13/05/2019

Opozita në Shqipëri pritet të kthehet sërish në protestë para Kryeministrisë në orën 18:30 të pasdites së sotme. Vendimi për mbajtjen e të pestës protestë ... Read More

Policia ndalon Vetëvendosjen në Tiranë

08/05/2019

Lëvizja Vetëvendosje është duke mbajtur protestë në Tiranë kundër vizitës së presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiq në Shqipëri dhe kundër kreut të serbëve të Bosnjës, ... Read More

VV proteston kundër ardhjes së Vuçiqit dhe Dodikut në Tiranë

08/05/2019

  Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë ka paralajmëruar për sot një protestë kundër ardhjes së presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiq dhe atij nga Bosnja Millorad Dodik ... Read More

Specialistët e stomatologjisë protestojnë nesër para Ministrisë së Shëndetësisë

01/05/2019

Grupi i Specialistëve të Stomatologjisë do të mbajë protestë nesër para Ministrisë së Shëndetësisë, me kërkesat për punësimin e tyre në institucionet publike shëndetësore, përkatësisht ... Read More

Studentët bllokojnë Rektoratin e UP-së

23/04/2019

Parlamenti studentor është duke zhvilluar një protestë para Rektoratit të Universitetit të Prishtinës duke mos lejuar që askush të hyjë në ndërtesën e rektoratit. Protesta ... Read More

Vetëvendosje të premten proteston te Kryeprokurori i Shtetit

21/04/2019

Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar protestë paqësore më 26 prill, kundër kryeprokurorit Aleksandër Lumezi, pasi sipas tyre me këtë kryeprokuror, shteti i Kosovës nuk është Republikë, ... Read More

Sot protestojnë specialistët e stomatologjisë

19/04/2019

Grupi i Specialistëve të Stomatologjisë sot ka paralajmëruar mbajtjen e një proteste para Ministrisë së Shëndetësisë. Sipas tyre, arsye e protestës është mos punësimi në ... Read More

Në Junik u protestua për mbrojtjen e lumit Ereniku

17/04/2019

Sot para Kuvendit Komunal të Junikut është mbajtur protestë me moton ‘Ta mbrojmë Erenikun’. Protesta ka filluar në ora 11.00 dhe ka përfunduar në 11:30. ... Read More

Tirana nën tensionin e protestës – reagon Presidenti Ilir Meta

13/04/2019

Opozita në Shqipëri është rikthyer sërish në protestë për largimin e Ramës, por ndryshe nga herët e tjera protesta e sotme zhvillohet pasdite. Pankarta të ... Read More

Protesta e opozitës në Tiranë

13/04/2019

Opozita në Shqipëri është rikthyer sërish në protestë për largimin e Ramës, por ndryshe nga herët e tjera protesta e sotme zhvillohet pasdite. Pankarta të ... Read More

Betohen deputetë të rinj në Shqipëri, opozita do të protestoi sërish

11/04/2019

Opozita në Shqipëri ka paralajmëruar se do të zhvillojë sërish protestë, derisa do të mbahet seanca parlamentare, e Kuvendit ku pritet të betohen deputetët e ... Read More

Të hënën protestë në Pejë, kundër ndërtimit të laurës në Grykë të Rugovës

07/04/2019

Qytetarët e Pejës kanë paralajmëruar protestë të hënën, si shenjë pakënaqësie për veprimet e institucioneve në ndërtimin e laurës në Grykë të Rugovës. Sipas një ... Read More