Tag: protestuan

Komuna e Gjakovës kundër gurëthyesit në fshatin Kusar

15/05/2019

Banorët e fshatrave Kusar, Dol, Pjetërshan, Lipovec, Raçë, Moglicë të Komunës së Gjakovës sot protestuan në afërsi të Shpellës së Kusarit kundër dëmtimit të pyjeve ... Read More

Studentët e UT-së: Nuk u plotësuan kërkesat tona

13/04/2019

S A 2019-04-13T15:24:01+02:00 Studentët e UT-së të cilët protestuan në dhjetor të vitit të kaluar, thonë se kërkesat e tyre po hasin në vesh të ... Read More

OJQ-të kërkojnë Ligji anti-diskriminim të miratohet sot

11/03/2019

11 Mars 2019 / 10:48 Përfaqësues të Organizatave joqeveritare (OJQ), protestuan sot para Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut duke kërkuar kështu miratimin e ... Read More

Të famshmit shqiptarë që mbështetën protestën e sotme në Prishtinë

07/02/2019

Në Prishtinë sot (e enjte) një numër i madh qytetarësh protestuan para stacioni policor, në moton “Përdhunuesit në burg”. Kjo protestë u organizua në sajë ... Read More

Sektori civil, protesta kundër ndotjes së ajrit

02/02/2019

2 Shkurt 2019 / 16:37 Një grup qytetarësh protestuan sot në qendër të Shkupit. Të revoltuar për shkak të mosefikasitetit të pushtetit lokal dhe qendror ... Read More

Protestë e kontabilistëve përpara Qeverisë

29/01/2019

29 Janar 2019 / 16:38 Kontabilistët protestuan para Qeverisë. Ata konsiderojnë se punojnë me ligj jo funksional, shteti prej tyre kërkon vetëm detyrime dhe ankohen ... Read More

Përplasje për statusin e veteranit të UÇPMB-së, Musliu: Ata që dolën në protestë janë profitera (Video)

09/01/2019

Kundërthënie mes ish-ushtarëve të UÇPMB-së të cilët protestuan dje për të marrë statusin e veteranit të luftës. Derisa ish-komandanti i UÇPMB-së, Shefket Musliu thotë se ... Read More

Galiçicë, protesta kundër ndërrimit të drejtorit të Parkut Kombëtar

24/12/2018

24 Dhjetor 2018 / 14:45 Punonjësit e Parkut Kombëtar “Galiçica” në Ohër, sot protestuan pasi qeveria ka ndërruar drejtorin e tyre të deritanishëm Andon Bojaxhi. ... Read More

“Monstra”, protesta para Kuvendit

26/04/2018

26 April 2018 / 16:12 Dhjetëra qytetarë protestuan para Gjykatës Penale duke kërkuar zbardhjen e plotë të vrasjes së pesëfishtë tek liqeni i Smillkovës, i ... Read More

Tetovë, protesta për mungesën e transportit

20/04/2018

20 April 2018 / 14:58 Qytetarët e Tetovës protestuan sot për mungesën e transportit publik. Ata iu bënë thirrje autoriteteve lokale që të përmbushin premtimin ... Read More

Protestë për rrugë të sigurt në Gjorçe Petrov

16/04/2018

16 April 2018 / 19:17 Dhjetëra qytetarë sot protestuan në komunën Gjorce Petrov të Shkupit për të kërkuar rrugë të sigurta për fëmijët. Qytetarët sot ... Read More

Protesta kundër vizitës së Kociasit në Shkup

22/03/2018

22 March 2018 / 19:01 Gjatë ditës një grup qytetarësh protestuan para Ministrisë së Jashtme dhe Qeverisë kundër vizitës së shefit të diplomacisë greke Kocijas ... Read More