Tag: protokollit

Makthi i Koronavirusit prek edhe Milanin, mediat italiane raportojnë 4 raste pozitive te kuqezinjtë

08/05/2020

Skuadrat e Serie A janë kthyer në stërvitje, por sipas protokollit të miratuar më parë të gjithë futbollistët dhe stafet teknike duhet t’i nënshtroheshin testit ... Read More

Kathimerini: Ankara kushtëzon Shkupin në rrugën drejt NATO-s

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T13:09:04+02:00 Turqia thuhet se po kërcënon të shtyjë ratifikimin e protokollit për hyrjen e Maqedonisë Veriore në NATO, nëse vendi nuk ekstradon 15 qytetarë ... Read More

Ritmi i shpejtë i ratifikimit të Protokollit, pritet të përfundojë deri në fund të vitit

05/04/2019

S A 2019-04-05T21:35:44+02:00 A mund të vazhdojë ky ritëm i shpejtë i ratifikimit të protokollit aderues dhe të përfundojë diku para fundit të këtij viti? ... Read More

Zaev: Deri në fund të verës, Uashingtoni do të ratifikojë Protokollin për në NATO

29/03/2019

Alsat 2019-03-29T16:45:01+01:00 Kryeministri Zoran Zaev pret që ratifikimi i Protokollit për aderimin e vendit në NATO në Senatin amerikan të përfundojë deri në fund të ... Read More

BE: Vendi duhet të përmbush reformat e kërkuara

28/03/2019

S A 2019-03-28T14:22:01+01:00 Ndërsa vazhdon ratifikimi i protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO, vendi duhet të vijojë përpjekjet për përmbushjen e reformave. ... Read More

Merovci: Unë i nënshkrova Kadri Veselit lejen për të hyrë në Rambuje (Video)

19/03/2019

Ish shefi i protokollit dhe truproja i presidentit Ibrahim Rugova, Adnan Merovci, ka treguar disa detaje se si ka funksionuar delegacioni i Kosovës në Konferencën ... Read More

Merovci: Hashim Thaçi në vitin 1990 ka shprehur dëshirën për të punuar në shërbimin e  Rugovës (Video)

19/03/2019

Ish shefi i protokollit dhe truproja i presidentit Ibrahim Rugova, Adnan Merovci, ka thënë se Hashim Thaçi kishte shprehur dëshirën për t’u bërë pjesë e ... Read More

Bullgari, me 140 vota pro Kuvendi votoi Protokollin për në NATO

20/02/2019

20 Shkurt 2019 / 11:29 Me ratifikimin Protokollit të NATO-s në Kuvend bullgar e kemi treguar vendosshmërinë për të zgjidhhur problemet në rajon dhe të ... Read More

Shekerinska: Ratifikimi, shumë shpejt në të gjitha vendet

09/02/2019

9 Shkurt 2019 / 16:58 Procesi i ratifikimit të protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO në kuvendet e 28 të mbetura do të ndodh ... Read More

Fillon zbatimi i emrit të ri të shtetit, Republika e Maqedonisë së Veriut

09/02/2019

9 Shkurt 2019 / 10:03 Pas ratifikimit të Protokollit për anëtarësimi të Maqedonisë në NATO nga ana e Parlamenti grek, mbetet që Greqia të njoftojë ... Read More

Zaev: Me krenari themi se ne jemi NATO, shkojmë drejt suksesit të garantuar

08/02/2019

8 Shkurt 2019 / 21:48 Pas miratimit të Protokollit për anëtarësimit e Maqedonisë në NATO në Kuvendin grek, kryeministri Zoran Zaev në profilin e tij ... Read More

MPJ-ja gjermane: I dëshirojmë mirëseardhje një partnerit të ri të NATO-s

06/02/2019

6 Shkurt 2019 / 19:47 Ministria e Punëve të Jashtme e Gjermanisë sot uroi nënshkrimin e Protokollit Qasës të Republikës së Maqedonisë për anëtarësim në ... Read More