Tag: provoni

Receta me hudhër dhe qumësht shëron këto sëmundje

12/07/2019

Kombinimi i hudhrës me qumësht është një kombinim i çuditshëm, por është e vlefshme ta provoni dhe do ta shihni vet pse. Një numër i ... Read More

Gjethe të pjeshkës për këmbë të fryra

09/07/2019

Ky nuk paraqet vetëm problem estetik, por edhe shëndetësor. Për ta lehtësuar atë, provoni “mjekimin” natyral. Ne ju sugjerojmë të bëni një dush të këndshëm. ... Read More

Përse na zë lemza dhe si mund të shpëtojmë prej saj?

25/04/2019

Pra, kur jeni të dëshpëruar për të ditur se si të heqni qafe lemzën, provoni këto truke. Lemza ndodh kur spazma e diafragmës ose kontratat ... Read More

10 perimet që rriten më lehtë

24/03/2019

Ju pëlqen kopshtaria...Po nuk keni shumë hapësirë dhe kohë për ta ushtruar...Atëherë. Pse nuk provoni të mbillni perimet, që kërkojnë pak vend dhe më pak ... Read More

Stylenest: Shqipëria mes tre destinacioneve të reja për verën 2019

10/03/2019

Ky mund të jetë viti që ju përpiqeni të provoni diçka pak ndryshe, për të pasur eksperienca dhe për t’u futur në kultura të reja, ... Read More

Ilaçi më i mirë i dimrit nga dy përbërës: Shëroni inflamacionin e fytit, kollën dhe problemet me stomakun!

07/03/2019

52 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Ju mundojnë kolli kronik dhe bronkiti? Provoni këtë përzierje, do të jeni të kënaqur me rezultatet! Falë ... Read More

Kur ta shtypni këtë pikë, uria zhduket, ndërsa metabolizmi kthehet në normale!

28/01/2019

Provoni kur keni uri herën tjetër A e keni ditur që ekziston pika magjike në trup, e cila, kur e shtypni, zhduk urinë dhe stabilizon ... Read More

Vetëm një numër i vogël i njerëzve mund të gudulisin veten

20/12/2018

Provoni të gudulisni vetën – vështirë se mund të ndjeni diçka. Kjo ndodhë sepse, gudulisja vepron kur iu prekë dikush kur se prisni, duke ju ... Read More

Si të ulni temperaturën pa ilaçe

19/12/2018

Nëse keni temperaturë të lartë, mos përdorni menjëherë ilaçe. Provoni këto… Lëngje në çdo orë Më së miri është që të mos hani ushqim të ... Read More

Shëroni inflamacionin e fytit për vetëm katër orë: Tretësira për shërim të shpejtë!

15/12/2018

Nëse nuk jeni adhurues i antibiotikëve, provoni këtë ilaç plotësisht natyral. Të parët tanë kanë pasur përvojë të madhe në shërimin e sëmundjeve të ndryshme ... Read More

Lëvizjet e jogas që jua përmirësojnë jetën seksuale

28/03/2018

E urreni jogan? Epo, ekziston një arsye shumë e mirë se përse duhet ta provoni të paktën një herë: joga, sipas shkencës, e përmirëson jetën ... Read More