Tag: publik

Nuk heq dorë! Noizy tallet sërish me Stresin

11/01/2020

Në një opsion i bërë publik së fundmi nga Instagrami, ka bërë që Noizy të gjejë pretekst të tallet sërish me rivalin e tij, Stresin. ... Read More

Rreziku nga gripi! ISHP apel qytetarëve: Ja si të mbroni veten dhe të tjerët pranë jush

06/01/2020

Instituti i Shëndetit Publik vjen me një apel për qytetarët, në këto ditë të ftohta, ku si pasojë e temperaturave të ulta ka pasur shumë ... Read More

Çka duhet të dini për vaksinën kundër gripit?

11/12/2019

Gripi sezonal është një problem serioz i shëndetit publik, i cili shkakton gjendje të rëndë shëndetësore, shtrime në spital dhe deri në vdekje tek grupet ... Read More

Teshtitjen, mos e ndali atë asnjëherë

30/11/2019

Mund të duket e sjellshme të ndalet teshtitja në publik por kjo nuk është aspak mirë për shëndetin tuaj. Kur teshtijmë, ajri futet nëpër vrimat ... Read More

FSHF shtyn aktivitetin futbollistik këtë javë

26/11/2019

Federata Shqiptare e Futbollit dëshiron të njoftojë të gjithë opinionin publik, klubet, tifozët, se për shkak të gjëndjes së jashtëzakonshme që është krijuar pas tërmetit ... Read More

Janë hapur për publikun dy piramidat më të vjetra egjiptiane

15/07/2019

Egjipti i ka hapur për herë të parë për publik, dy piramidat më të vjetra, në mënyrë që të mbledhë sa më shumë turistë. Ministri ... Read More

Femrat që ndalojnë pirjen e alkoolit përmirësojnë shëndetin e tyre mendor

09/07/2019

Rritja e konsumimit të alkoolit është bërë një problem publik vitet e funditShumë gra pinë alkool për t’u relaksuar, për të u ndier më mirë ... Read More

‘Kameleonët’ e estradës, të famshmet shqiptare që bënë ndryshime drastike gjatë kësaj periudhe

29/05/2019

11:04 | 29 Maj 2019 11:04 | 29 Maj 2019 Paraqitja në publik e artistëve, është element shumë i rëndësishëm. Këngëtaret i kushtojnë kujdes të ... Read More

Kërkohet ligj për Referendum

22/05/2019

Komisioni për Legjislacion ka organizuar një dëgjim publik për Projektligjin për Referendum, ku u tha se ai është i nevojshëm, për arsye se duhet të ... Read More

Sondazhet serbe: Shumica e qytetarëve në Serbi mendojnë se pushteti aktual do ta njohë Kosovën

19/05/2019

Mediat në Serbi vazhdojnë me sondazhe, përmes së cilave po hulumtojnë opinionin publik lidhur me çështjen e Kosovës dhe njohjen e Republikës së Kosovës nga ... Read More

Prej sot linjë e rregullt e autobusit Prishtinë-Aeroport-Prishtinë

01/05/2019

Prej sot ka nisur linja e rregullt e Transportit Publik, Prishtinë – Aeroport – Prishtinë. Nisja është nga Stacioni i Autobusëve dhe Autobusi do të ... Read More

Tahiri: Kërcënimet e Vuçiqit nuk do ta ndalin zbardhjen e të vërtetës për rastin Ivanoviq

19/04/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka reaguar ndaj manipulimeve të shfaqura në opinionin publik nga ana e Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, lidhur me procedurat ... Read More