Tag: publikimin

Miqësitë që morën fund në shoubiz, por bënë ‘zhurmë’ të madhe në publik

02/01/2020

Këngëtarët tanë gjatë gjithë vitit kanë qenë shumë aktiv me publikimin e projekteve të reja muzikore, shkruan lajmi.net. Disa kanë preferuar të sjellin solo-projekte, e ... Read More

Kërkesat për iPhone 11 tejkalojnë pritshmërinë

17/09/2019

Apple ka ndaluar prej kohësh publikimin e shifrave të shitjeve për iPhone-et e tyre (ka të ngjarë të ndajnë së shpejti disa numra paraprak), kështu ... Read More

Beqaj: Me ‘aferën e fajdeve’, dëmi ndaj Kadri Veselit është shkaktuar pavarësisht epilogut juridik (Video)

24/05/2019

Njohësi i zhvillimeve politike, Behlul Beqaj, ka thënë se me publikimin e aferës së fajdeve, dëmi ndaj Kadri Veselit, PDK-së dhe Kosovës tashmë është shkaktuar. ... Read More

Tahiri: Legjislacioni mundëson luftë më të ashpër kundër korrupsionit

23/05/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka marrë sot pjesë në publikimin e “Raportit të monitorimit të gjykatave 2018”, hartuar nga Rrjeti Ballkanik për Gazetari Hulumtuese. ... Read More

DnV publikon rezultatet preliminare të zgjedhjeve në katër komunat veriore

19/05/2019

Demokracia në Veprim ka bërë publikimin e rezultateve preliminare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar në komunat: Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan. ... Read More

Brovina e kishte publikuar edhe para shtatë vitesh të njëjtën foto

17/05/2019

Deputetja Flora Brovina tronditi Kosovën me publikimin e një fotografie, me të cilën pretendohej se po shfaqej një grua shqiptare duke u dhunuar nga tre ... Read More

Brovina: Jam konsultuar me familjarët për publikimin e fotografisë së gruas së dhunuar nga forcat serbe

16/05/2019

Deputetja Flora Brovina ka thënë se për publikimin e fotografisë së gruas së dhunuar është konsultuar me familjarët e saj. “Kam profesionin e etikës mjekësore ... Read More

Publikoi një fotografi të dhunimit të gruas nga ushtarët serbë, Flora Brovina ka edhe dy dëshmi tjera

16/05/2019

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Flora Brovina, ka paralajmëruar se do të bëjë publikimin edhe të dy dëshmive tjera për krimet ... Read More

Partitë me mospajtime rreth transparencës së financave

10/05/2019

Transparenca e partive politike, përfshi edhe publikimin e financave dhe shpenzimeve, përbën një prej kritereve të domosdoshme që Komisioni Evropian u ka vënë të gjitha shteteve aspiruese ... Read More

Flasin familjarët e 16-vjeçares që i dha fund jetës pasi kërcënohej me sms nga një 17 vjeçar

07/05/2019

Kërcënohej nga një 17-vjeçar për publikimin e një video, helmoi veten me fostoksinë 16-vjeçarja. Flasin të afërm e bashkëfshatarë, gjatë funeralit të të miturës. Është ... Read More

Aktorja shqiptare provokon si rrallë herë nga vetura

23/04/2019

Aktorja e njohur shqiptare i ka provokuar ndjekësit e saj me publikimin e disa imazheve të reja. Aktorja e njohur, Olta Gixhari, ka zgjedhur llogarinë ... Read More

Dua Lipa fotografohet me veshje të çuditshme në Aeroportin “Heathrow” të Londrës

14/03/2019

Ajo festoi së fundmi publikimin e librit më të ri me receta nga i dashuri i saj, Isaac Carew. Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua ... Read More