Tag: Pulisic

Dortmundi do ta transferojë Hazardin si zëvendësues të Pulisicit

11/01/2019

Borussia Dortmund ka shitur sulmuesin e talentuar amerikan Christian Pulisic te Chelsea. Ylli amerikan do t’i bashkohet klubit londinez në verë për një shumë prej ... Read More

Pulisic bëhet blerja e tetë më e shtrenjtë në histori të Ligës Premier, rekordi mbahet nga Pogba

03/01/2019

Christian Pulisic ka kaluar nga Borussia Dortmund te Chelsea, por lojtari do të fillojë të luajë në Londër në sezonin e ardhshëm. Ai e kompletoi ... Read More

Arrihet marrëveshja, Pulisic është afër Chelseat

29/12/2018

Christian Pulisic do të jetë lojtari më i ri i skuadrës angleze, Chelsea. Pas shumë negociatave mes Bluve dhe Borussia Dortmundit, është arritur marrëveshja për sulmuesin ... Read More

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Chelsea fiton betejën për Pulisic

17/11/2018

Christian Pulisic mund të quhet një futbollist i Chelseat, edhe pse ende nuk ka asgjë zyrtare. Sulmuesi i talentuar amerikan nuk ka pranuar vazhdimin e ... Read More

Dortmundi refuzon ta shesë Pulisicin këtë verë

04/08/2018

Klubi i Bundesligës, Borussia Dortmund do ta mbajë të riun amerikan, Christian Pulisic, deri në verën e ardhshme. Mesfushori me tipare sulmuese ka vetëm edhe ... Read More

Real Madridi mendon për Pulisicin, nuk ka ofertë për Willianin e Chelseat

31/07/2018

Real Madridi i është kthyer një piste të re, ku Christian Pulisic është lojtari që pëlqehet nga mbretërit. Kampioni i Evropës nuk e ka ndërmend ... Read More

Skuadrat e mëdha në alarm për Pulisicin, amerikani ndërprenë negociatat për vazhdimin e kontratës

29/07/2018

Sulmuesi i talentuar amerikan, Christian Pulisic përfundimisht do të largohet nga Borussia Dortmundi këtë verë. Pas shkëlqimit me fanellën verdh e zi në dy vitet ... Read More

Dortmundi i gatshëm ta shesë Pulisicin, ia tregon çmimin skuadrave të mëdha

27/07/2018

Christian Pulisic mund të largohet gjatë kësaj vere nga Borussia Dortmundi. Talenti i jashtëzakonshëm amerikan ka pasur paraqitje fantastike edicionin e kaluar me Dortmundin. Kjo ... Read More

Unitedi i gatshëm ta ofrojë Martialin dhe një shumë të majme parash për Pulisicin

10/05/2018

Christian Pulisic është bërë njëri nga lojtarët më të kërkuar në Evropë. Talenti i madh amerikan ka zgjuar interesimin e skuadrave më të mëdha evropiane. ... Read More