Tag: pune

Inspektorati i Punës me 20 inspektorë më tepër

15/05/2019

Mos respektimi i të drejtave të punëtorëve dhe mos ofrimi i kushteve të sigurta për punë, është bërë fenomen shqetësues në Kosovë. Ministria e Punës ... Read More

Haradinaj takon diplomatët finlandez: BE-ja duhet ta përshpejtojë çështjen e liberalizimit të vizave për Kosovën

15/05/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim pune me ambasadorët dhe diplomatët finlandez në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Gjatë këtij takimi, kryeministri Haradinaj ... Read More

Ekipi negociator ka mbetur “pa punë”, por jo edhe pa paga

14/05/2019

Ekipi negociator i Kosovës për dialogun me Serbinë, aktualisht ka mbetur pa punë për shkak të mosvazhdimit të dialogut në Bruksel, i cili ka ngecur ... Read More

Gruaja rruhej çdo ditë, por tani e pranon vetën ashtu siç është

13/05/2019

Rruajtja në baza ditore duket se nuk i kryejti punë një gruaje. Leah Jorgensen, 33-vjeçare, vuan nga sindroma e vizorës policistike, çrregullim hormonal që shkakton ... Read More

​Rama: KE-ja ishte e qartë, ne i bëmë detyrat e shtëpisë

06/05/2019

Kryeministri shqiptar, Edi Rama deklaroi se Komisioni Evropian në Tiranë, pas një pune të rëndësishme, dha shenjën pozitive për hapje të negociatave, e kjo do ... Read More

Ky është horoskopi për sot

03/05/2019

Më në fund fati në punë ju buzëqesh, dhe nëse keni pritur një përgjigje prej shumë kohësh, ka ardhur momenti për ta marrë. Takimet që ... Read More

Pacolli nervozohet në komision kur pyetet për Enrike Rajs

02/05/2019

Raportimi i ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, para komisionit për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike ka qenë mjaftë i tensionuar dhe ... Read More

De Biasi, trajner i skuadrës së njohur italiane

02/05/2019

11:56 | 05/02/2019 Ish-trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi, ka mbetur pa punë që pas largimit nga Alavesi në Spanjë. Ish-trajneri i Shqipërisë, Gianni De ... Read More

Zbulohet paga e Hazard te Real Madrid

25/04/2019

Transferimi i Eden Hazard te Real Madrid është punë e kryer. Eden Hazard do të transferohet te Real Madrid me të përfunduar ky sezon. Ylli ... Read More

Haradinaj: Komunat të aktivizojnë inspektorët e punës

24/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thirrur një takim pune me përfaqësuesit e Shoqatës së ndërtimtarëve të Kosovës, Agjencisë së Menaxhimit të Emergjencave, ministrat e ... Read More

Vdekja e të riut në Mitrovicë, kryetari i BSPK-së bën thirrje që punëtorët të mos hyjnë në vende të rrezikshme

23/04/2019

Punëtorët në Kosovë përballen me kushte shumë të vështira në punë. Përveç pagës së ulët, orarit të stërzgjatur, ata rrezikojnë edhe jetën e tyre, duke ... Read More

Tre lojtarë e duan largimin nga Man Utd

23/04/2019

Manchester United do të ketë shumë punë gjatë afatit kalimtar të kësaj vere. Manchester Unitedit do t’i largohen disa lojtarë,nëse nuk arrin të kualifikohet në ... Read More