Tag: Punës

Si ta reduktoni stresin në vendin e punës?

14/09/2019

Nëse doni të përmirësoni ambientin e punës për punonjësit tuaj, duhet të filloni të përmirësoni udhëheqjen (lidershipin) e kompanisë tuaj. Kjo do të ndikojë më ... Read More

Orari i natës ndërlidhet me kancerin e vezoreve

21/07/2019

Hulumtimi i shkencëtarëve amerikanë ka zbuluar lidhjen mes punës së natës dhe rrezikut për 49 për qind më të madh nga sëmurja prej kancerit të ... Read More

Slack vlerësohet me 23 miliardë dollarë

23/06/2019

Slack, platforma me rritjen e shpejtë të komunikimit për ekipet e punës, shikoi aksionet të rriten me 50% në ditën e parë të tregtimit publik ... Read More

Henry i rikthehet stolit, merr drejtimin e skuadrës spanjolle

26/05/2019

12:38 | 26 Maj 2019 12:38 | 26 Maj 2019 Thierry Henry është gati t’i kthehet punës së trajnerit. Ish sulmuesi i kombëtares së Francës, ... Read More

Nënshkruhet marrëveshja për aftësim profesional të të rinjve me sindromën Down

07/05/2019

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale dhe Shoqata “Down Syndrome Kosova” ka  nënshkruar sot marrëveshje bashkëpunimi, me qëllim të aftësimit profesional të të rinjve me ... Read More

Prishtina e qetë për 1 maj, rrugët pa vetura (Foto)

01/05/2019

Në mbarë botën sot është shënuar 1 maji, Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve. Dita e Punës, ose Festa e Punëtorëve, është një festë që festohet më ... Read More

Sot i jepet lamtumira bashkatdhetari nga Zvicra që humbi jetën në vendin e punës

30/04/2019

Sot i jepet lamtumira e fundit bashkatdhetarit, Ardian Zeqiri, i njohur si heroi i punës, i cili tre ditë me parë ka humbur jetën tragjikisht ... Read More

Reçica merr mbështetje nga Departamenti Amerikan i Shtetit

28/04/2019

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica javën e kaluar ishte në vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku zhvilloi disa takime ... Read More

Pamje që tregojnë se sa shumë rrezikon një punëtor në një vend të punës, në një ndërtesë në Prishtinë (Video)

27/04/2019

Aksidentet në vendin e punës, e të cilat shpeshherë përfundojnë me fatalitet, vazhdojnë të jenë në rritje. Kjo për shkak të mos kujdesit të punëdhënësve ... Read More

Marrëveshja e 10 pikëshe e opozitës në Shqipëri

23/04/2019

  Si rezultat i punës për nënshkrimin e marrëveshjes për krijimin e koalicionit opozitar, që do të firmoset sot në Tiranë, A2 CNN mëson 10 ... Read More

Zyrtarja nga MPMS: Për lehonat bizneset do të paguajnë tre muajt e parë, shteti paguan edhe gjashtë muaj të tjerë, do të paguhen edhe nënat e papuna (Video)

22/04/2019

Mimoza Kqiku, nga Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS) ka thënë se ky institucion shtetëror ka bërë reforma sa i përket punësimit të femrave ... Read More

Shembet dheu, lëndohet një punëtor në Gjakovë

22/04/2019

Një punëtor në Gjakovë është lënduar sot në vendin e tij të punës, ku dheu është shembur nga një objekt dhe e ka zënë atë. ... Read More