Tag: punësuar

Ekonomia e mbijetesës, 56% e shqiptarëve të vetëpunësuar

24/05/2019

Në 10 të punësuar në Shqipëri, gati gjashtë prej tyre janë të vetëpunësuar ose punojnë në biznesin e familjet. Në mungesë të alternativave të tjera, ... Read More

Më shumë azilkërkues gjejnë punë në Zvicër

29/04/2019

Mbi një e treta e të gjithë azilkërkuesve dhe refugjatëve në Zvicër janë aktualisht të punësuar, sipas shifrave të Sekretariatit të Shtetit për Migracionin (SEM). ... Read More

I riu ecte 10 milje larg për intervistë pune, ajo çfarë ndodhë me të është për t’u vlerësuar

22/04/2019

Punëdhënësit shpesh janë në vëzhgim për të punësuar njerëz me etikë të mirë pune. Kur një burrë hasi tek një adoleshentë që shkonte rreth 10 ... Read More

Për punë sezonale, Komuna e Malishevës punëson katër persona me nevoja të veçanta (Video)

16/04/2019

Katër persona me nevoja të veçanta janë të punësuar në Komunën e Malishevës. Kryetari i kësaj komune, Ragip Begaj, ndër të tjerash tha se do ... Read More

Nepotizmi dhe punësimet partiake zhgënjejnë të papunët

04/04/2019

Muajve të fundit, partitë politike në pushtet është raportuar se kanë punësuar qindra militantë nëpër institucione e ndërmarrje publike, çka kishte nxitur reagime të ashpra ... Read More

Osmani: BDI-ja mbështet luftën kundër nepotizmit dhe korrupsionit!

05/03/2019

5 Mars 2019 / 14:05 Edhe pse funksionarët e BDI-së nuk i tërhoqën të afërmit që ishin punësuar në institucionet shtetërore, duke mohuar ndikimin e ... Read More

Rreth 200 mjekë specialistë të papunë, do të punësohen vetëm 60 prej tyre

25/01/2019

Rreth 200 mjekë specialistë po vazhdojnë të presin me muaj ose me vite për t’u punësuar në institucionet shëndetësore të vendit, por këtë vit as ... Read More

Mbi 500 mijë të punësuar konsiderohen të varfër

19/01/2019

19 Janar 2019 / 15:46 Gjysmë milioni qytetarë të vendit, ndonëse të punësuar, konsiderohen të varfër. Këtë informacion alarmues për Alsat e zbuloi Olivera Doçevska ... Read More

Një tjetër i punësuar në doganë ka vizituar Gruevskin

25/12/2018

25 Dhjetor 2018 / 13:53 Përveç Aleksandar Trajkovski, edhe një tjetër i punësuar në Doganë ka vizituar azilantin Nikolla Gruevskin në Budapest. Një gjë të ... Read More

Tahiri: Javën tjetër hapet konkursi për 27 gjyqtarë të ri

06/12/2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, duke perënduar numrin e gjyqtarëve të punësuar, ka thënë se i plotësojmë nevojat e Republikës së Kosovës sa i përket ... Read More

Ekskluzive: Ardian Kozniku, pjesë e stafit te Kombëtarja e Kroacisë U-19

04/12/2018

Ish-futbollisti i njohur, tani trajneri Ardian Kozniku, është punësuar në Federatë Kroate të Futbollit. Kozniku që ka qenë pjesë e Kombëtares së Kroacisë kur fituan ... Read More

Tetovë, dy persona sulmojnë punonjësin në bastore

05/11/2018

5 Nëntor 2018 / 13:13 Dje pasdite 34-vjeçari Xh.Z. nga Tetova, i punësuar në një bastore sportive me lokacion në udhëkryqin në mesë të rrugëve ... Read More