Tag: Punëve

Ministri Mustafa për të kthyerit nga Siria: Ata që kanë bërë faje, do të ndëshkohen (Video)

24/04/2019

Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa, ka thënë se me personat e riatdhesuar nga Siria do të merren organet e drejtësisë, dhe se ata ... Read More

Qalaj thotë së në veri ka tensione për shkak të zgjedhjeve

24/04/2019

Në Komisionin për të drejtat dhe interesat e komuniteteve dhe kthim ka raportuar ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme Ekrem Mustafa, lidhur me gjendjen ... Read More

Hoxha: Komunitetet janë ura të rëndësishme bashkëpunimi

23/04/2019

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, në takimin me zëvendësministrin e Punëve të Jashtme dhe Drejtorin për Çështjet e BE-së, Faruk Kaymakcı, ka diskutuar për ... Read More

Pacolli: Liberalizimi i vizave brenda këtij viti, nuk ka asnjë tërheqje të njohjeve për Kosovën

23/04/2019

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, para deputetëve të Komisionit për Integrime Evropiane, është shprehur i sigurt se liberalizimi i vizave për qytetarët e ... Read More

Pacolli: Vdekja e punëtorëve në vendin e punës po shndërrohet në përditshmëri

23/04/2019

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka shprehur ngushëllime familjes së të ndjerit Visar Behrami, nga shembja e objektit në ... Read More

Pacolli iu bën thirrje shqiptarëve të bashkohen në raundin e dytë të zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut

22/04/2019

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se e vlerëson zhvillimin e qetë të procesit zgjedhor presidencial në Maqedoninë e Veriut. ... Read More

Vdekja e policit në Kumanovë, Spasovski i shpreh ngushëllime familjes

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T16:43:08+02:00 Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski sot i dërgoi telegram ngushëllimi familjes së nëpunësit 37-vjeçar të policisë që humbi jetën tragjikisht, Viktor ... Read More

MPB: Janë regjistruar dy raste të fotografimit të fletëvotimit

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T13:54:53+02:00 Nga Ministria e Punëve të Brendshme kumtuan se deri në këtë moment janë regjistruar dy raste të fotografimit të fletvotimit, ndërsa nuk ka ... Read More

MPB-ja e gatshme që të sigurojë atmosferë të sigurt dhe dinjitoze

21/04/2019

S A 2019-04-21T08:01:03+02:00 Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi se është plotësisht e përgatitur që të sigurojë një atmosferë të denjë dhe të sigurt, në ... Read More

Zeka: Është e paarsyeshme që politikanët të bartin armë

19/04/2019

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Izmi Zeka ka thënë se është e paarsyeshme që politikanët kosovarë të bartin armë, edhe nëse kanë leje për to. ... Read More

Melescanu: Mirëpresim anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T20:50:12+02:00 Ministri rumun i Punëve të Jashtme, Teodor Melescanu deklaroi sot se Rumania mirëpret anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Melescanu, i bëri ... Read More

“Bombat”, MPB: Ka filluar hetimi për zbardhjen e rastit

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T14:14:43+02:00 “Në pajtim me kompetencat e Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe në koordinim me Prokurorin Publik të Republikës së Maqedonisë së Veriut ka ... Read More