Tag: punimet

Përfundon seanca, Veseli me porosi për LDK-në dhe VV-në

20/05/2019

Në mungesë të kuorumit Kuvendi i Kosovës ka ndërprerë punimet e seancës plenare ku u diskutua për komisionin që do të drejtojë themelimin e Tribunalit ... Read More

Shpat Kasapi vjen me një bashkëpunim me këtë këngëtare

06/05/2019

18:22 | 6 Maj 2019 18:22 | 6 Maj 2019 Shpat Kasapi ka zbuluar këngëtaren me të cilën ka filluar punimet për një duet. Shpat ... Read More

Vazhdon punimet konferenca infermierore

05/05/2019

Konferenca “Nderojmë të kaluarën, ndërtojmë të ardhmen”, ka vazhduar punimet në ditën e dytë,  ku pos referimeve për rolin e infermierëve gjatë periudhës së lutës ... Read More

MASHT-i ndan sërish mjete për shkollën në Busavatë të Kamenicës, kompania kontraktuese nuk i mbaroi punimet në kohë (Video)

03/05/2019

Shkolla e fshatit Busavatë të Komunës së Kamenicës, ka dy vite që ka filluar punimet ndërsa së fundi kompanisë kontraktuese i ka skaduar afati i ... Read More

Vazhdon kërkimi për personin që dyshohet se ka mbetur nën gërmadhat e Hotel “Adriatikut” (Video)

22/04/2019

Punimet e ekskavatorëve për pastrimin e rrënojave nga vendi i shembjes së një pjese të Hotelit “Adriatiku” në Mitrovicë janë ndalur, ndërkohë që vazhdojnë përpjekjet ... Read More

Përfundon seanca e Kuvendit, të mërkurën mbahet interpelanca me kryeministrin Haradinaj

15/04/2019

Ka përfunduar punimet seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës, ku në mungesë të deputetëve, nuk është arritur që të votohen disa projektligje. Kryesuesi i ... Read More

“Pushime të mbara”, hiqet roaming-u në të gjithë Ballkanin

04/04/2019

Alsat 2019-04-04T13:32:20+02:00 Në Samitin e dytë Digjital, që po zhvillon punimet në Beograd të Serbisë, është nënshkruar marrëveshja për heqjen e çmimeve të shërbimit të ... Read More

Nënshkruhet marrëveshja për heqjen e romingut në vendet e Ballkanit Perëndimor

04/04/2019

Alsat 2019-04-04T12:44:21+02:00 Në Samitin e dytë Digjital, që po zhvillon punimet në Beograd të Serbisë, është nënshkruar marrëveshja për heqjen e çmimeve të shërbimit të ... Read More

Makolli: MPMS po punon që të kompletohet në tërësi korniza ligjore për personat me nevoja të veçanta

21/03/2019

Zëvendësministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Vesel Makolli, në punimet e konferencës “Aftësia e Kufizuar Intelektuale në Kosovë”, ka thënë se Kosova është duke avancuar ... Read More

Shtyhet seanca e jashtëzakonshme për shpenzimet e rezervave shtetërore nga Qeveria

05/03/2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli, ka nisur punimet e seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës lidhur me vendimin e Qeverisë për ndarjen e mjeteve financiare nga ... Read More

Protesta e opozitës, Kuvendi anulon seancën e së enjtes

20/02/2019

Kuvendi i Shqipërisë nuk do të zhvillojë punimet e paracaktuara për të enjten, gjatë seancës plenare të njoftuar por ende pa caktuar orarin e mbajtjes ... Read More

NATO diskuton sot për Kosovën dhe FSK-në (Video)

14/02/2019

Samiti i Ministrave të Mbrojtjes të NATO-s ka filluar punimet, ku pritet të diskutohet për Kosovën dhe FSK-në. Këtë e bëri të ditur Sekretari i ... Read More