Tag: punon

Era Istrefi vazhdon eksperimentet me flokët, bëhet bjonde

11/01/2019

Këngëtarja shqitpare, Era Istrefi, ka vazhduar eksperimentet me flokët. Bukuroshja po qëndron jashtë vendit ku ajo po punon me emra të njohur të muzikës evropiane. ... Read More

Flet shqiptari, bashkëpunëtor shkencor në Parlamentin e Gjermanisë, Haxhiraj: Në Shqipëri isha ngelës

09/01/2019

Henri Haxhiraj, 26 vjeçari nga Fieri, i cili thotë se ka qenë “ngelës” në Shqipëri, sot punon si bashkëpunëtor shkencor në parlamentin gjerman.“Nuk e kam ... Read More

Rrëfimi i shqiptarit që në Shqipëri ishte “ngelës”, por tani punon në Parlamentin e Gjermanisë

09/01/2019

Henri Haxhiraj punon që prej prillit 2018 si bashkëpunëtor shkencor në Parlamentin e Gjermanisë. 26-vjeçari nga Fieri kreu studimet bachelor në Fakultetin Ekonomik të Tiranës ... Read More

Llapjani bëhet hero në Austri, i shpëton jetën e 14 vjeçarit austriak (Video)

24/12/2018

Muharrem Behrami nga Podujeva, i cili punon dhe vepron në Linz të Austrisë, është bërë hero në këtë shtet. Krejt kjo, pasi që Behrami ka ... Read More

Adelina Ismaili në përgatitje të këngës së re

19/12/2018

Adelina Ismaili duket se po punon në projektin e ri të saj. Këngëtarja e cila njihet ndryshe si “diva” e muzikës moderne shqiptare, nuk ka ... Read More

Modeli kryesor i Galaxy S10 do të ketë ekran masiv dhe mbështetje për 5G

19/12/2018

Samsung thuhet se po punon në të paktën tre dhe ndoshta deri në katër modele të Samsung Galaxy S10 dhe tani kemi një ide më ... Read More

Ja se si ndikon telefoni në trurin e fëmiut tuaj

18/12/2018

Telefonët po ndryshojnë mënyrën se si punon truri i fëmijëve, sipas hulumtimeve të reja. Të rinjtë që kalojnë më shumë se dy orë para një ... Read More

Rivaldo: Do të dëshiroja ta shihja Iscon në fanellën e Barcelonës

14/12/2018

Ish-lojtari i Barcelonës dhe Brazilit, Rivaldo, tani po punon si ambasador për Betfair gjersa ka analizuar ndeshjet e javës së 16-të të LaLiga. Ai ka ... Read More

River Plate – Boca Juniors, qyteti i Madrid fiton 40 milionë euro nga kjo ndeshje

07/12/2018

Të dielën do të zhvillohet pjesa e dytë e finales të Copa Libertadores dhe qytetit i Madridit po punon jashtë orarit për të siguruar që ... Read More

Afrim Bërbatovci, i paralizuar dhe në karrocë invalidësh, punon si taksist (Video)

05/12/2018

Rrëfimi tepër emocional i Afrim Bërbatovcit, i cili edhe pse me aftësi të kufizuara punon si taksist i licencuar. Ai ka vullnet të hekurt për ... Read More

Bleona: Nëse burri pret që gruaja të jetë engjëll, ai duhet të krijojë qiellin për atë

26/11/2018

Bleona Qereti është një ndër artistet më guximtare shqiptare që jeton dhe punon në SHBA. Ajo kurrë nuk ka ngurruar të shfaq mendimet e veta ... Read More

Elon Musk po ndërton një raketë gjigande për në planetin Mars

03/11/2018

Kompania e raketave të Elon Musk, SpaceX, po punon për diçka të madhe – vërtet të madhe. Big Falcon Rocket, ose BFR, është një sistem ... Read More