Tag: pyetur

Thaçi për fotografinë e dyshimtë të Brovinës: Nuk jam shef i Inteligjencës

17/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është pyetur lidhur me fotografinë e publikuar dje nga deputetja Flora Brovina, ku shihej të dhunohej një grua nga disa ... Read More

Ministrin Valdrin Lluka e pyesin në Zvicër për rastin e Loredanës

16/05/2019

15:54 | 16 Maj 2019 15:54 | 16 Maj 2019 Ministri kosovar Valdrin Lluka është pyetur në Zvicër për rastin e Loredana Zefit. Gjatë qëndrimit ... Read More

Kush e vrau Admir Muratajn? Flet për herë të parë Ministri i Brendshëm, Sandër Llesha

19/04/2019

  Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj është pyetur këtë të premte se kush e ka vrarë Admir Muratajn, personin që dyshohet se qëndroi prapa gjithë ... Read More

Valverde pyetet për Messin, përgjigja e tij është epike

19/04/2019

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka dhënë një përgjigje epike kur është pyetur për Lionel Messin. Kur të gjithë mendonin se Messi po konsumohet pasi ... Read More

Ku do të shkojnë pas zgjedhjeve kandidatët presidencial?

17/04/2019

Alsat 2019-04-17T22:25:27+02:00 Kandidatët presidencial të pyetur se çfarë do të bëhen në të ardhmen nëse nuk zgjidhen për president,  u përgjigjen të prerë se kjo ... Read More

A e dini përse unaza e martesës vendoset në dorën e majtë?

15/04/2019

Por a e keni pyetur ndonjëherë veten përse? Apo nga ka ardhur kjo traditë? Në fakt gjithçka nisi përpara se mjekësia shkencore të zbulonte sesi ... Read More

Remzie Osmani vihet në siklet përball Shyhrete Behlulit e Shkurte Fejzës

12/04/2019

Remzie Osmani është vënë në siklet kur është pyetur të zgjedh mes Shyhrete Behlulit dhe Shkurte Fejzës. Remzie Osmani ishte protagonistja e kësaj jave në ... Read More

Pogba pyetet nga gazetarët se a po transferohet te Real Madrid

11/04/2019

Paul Pogba është pyetur për Real Madridin, pas humbjes në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve nga Barcelona. Paul Pogba është ndalur për një ... Read More

Zaev: S`jam Tito, jam Zoran Zaev nga fshati Murtino

11/04/2019

Alsat 2019-04-11T14:17:36+02:00 I pyetur nga gazetarët për krahasimin e kryeministrit Zoran Zaev me Josip Broz Titon, drejtori i Agjencisë për Rini dhe Sport, Darko Kaevski ... Read More

Zaev: Ivanov nuk mund të fal, Neni 11 nga Ligji për falje nuk ekziston

11/04/2019

Alsat 2019-04-11T13:52:13+02:00 Kryeministri Zoran Zaev i pyetur rreth faljes eventualë të të dënuarve në rastin e “27 prillit”, nga ana e presidentit të shtetit Gjorge ... Read More

A do të transferohet te Reali? Përgjigjet Pogba

11/04/2019

Paul Pogba është pyetur për një transferim potencial te Real Madrid pas ndeshjes që Manchester United e humbi 0-1 nga Barcelona. ‘Djajtë e Kuq’ janë ... Read More

Zaev: Greqia do të tregon respekt të veçantë për himnin tonë

05/04/2019

Alsat 2019-04-05T13:09:07+02:00 I pyetur se pse gjatë pritjes së Ciprasit nuk u intonua himni shtetëror, kryeministri Zaev si arsye theksoi kohën e kufizuar dhe mos ... Read More