Tag: Qalaj

Rritet bashkëpunimi mes Policisë së Kosovës dhe asaj gjermane

23/05/2019

Drejtori i Policisë së Kosovës Rashit Qalaj po qëndron në një vizitë zyrtare në Gjermani me ftesë të presidentit të Policisë Federale të Gjermanisë Dieter ... Read More

Drejtori i Policisë: Është koha që Kosova të angazhohet në luftë kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar (Video)

17/04/2019

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, gjatë intervistës dhënë për Telegrafin tha se janë arrestuar një numër mjaft i madh i zyrtarëve ... Read More

Qalaj: Kemi shkatërruar grupe kriminale që kanë grabitur, e që ishin shumë të organizuar (Video)

17/04/2019

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj në një intervistë për emisionin “Përballje ditore” në Telegrafi.com me gazetarin Muhamet Hajrullahu ka folur për ... Read More

Drejtori i Policisë së Kosovës raporton para Komisionit për Punë të Brendshme

27/03/2019

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, sot do të raportojë përpara Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së ... Read More

Drejtori i Policisë raporton para Komisionit

22/03/2019

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj do të raportojë sot para Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së ... Read More

PK dhe MMPH avancojnë bashkëpunimin në fushën e mjedisit

15/03/2019

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës (PK-së), Rashit Qalaj, ka pritur në takim zyrtar Fatmir Matoshin, ministër i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, njofton zyra ... Read More

Pas sulmit në Zelandë të Re, Policia e Kosovës shton masat e sigurisë

15/03/2019

Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, në një prononcim për Telegrafin ka konfirmuar se Policia e Kosovës ka rritur masat e sigurisë, pas sulmit ... Read More

Drejtori i Policisë merr pjesë në “Kongresin e Policisë Evropiane”

19/02/2019

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës (PK-së) Rashit Qalaj, i shoqëruar nga zyrtarë të lartë të PK-së, po merr pjesë në ‘Kongresin e Policisë ... Read More

Qalaj kërkon më tepër angazhim në luftimin e krimit dhe kontrabandës

06/02/2019

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, gjatë një vizite pune në Drejtorinë Rajonale në Veri të Mitrovicës, ka kërkuar që të punohet ... Read More

Qalaj: Policia e Kosovës edhe këtë vit do të bëjë përpjekje për t’u anëtarësuar në Interpol

28/01/2019

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka bërë me dije se janë marrë një serë masash për parandalimin e vjedhjeve dhe plaçkitjeve. ... Read More