Tag: që 

Ja cilat zona të Zvicrës janë të prekura më shumë nga koronavirusi

26/03/2020

Që kur u zbulua për herë të parë në kantonin jugor të Ticino më 25 shkurt, koronavirusi tani është përhapur pothuajse në të gjitha kantonet ... Read More

Fatma dhe Alfio bëhen prindër për herë të parë, zbulohet emri i vogëlushit

28/01/2020

Moderatorja e njohur Fatma Methasani  që tashmë do të jetë në krye të televizionit INTV, është bërë nënë për herë të parë. Lajmin e ka ... Read More

Ushqimet që asnjëherë nuk duhet t’i pastroni para se t’i gatuani dhe ato që duhet të pastrohen

04/10/2019

Që nga fëmijëria ne jemi mësuar që ta pastrojmë ushqimin para se ta gatuajmë apo edhe ta hamë. Sido që te jetë shumë pak njerëz ... Read More

Ndodh në Kosovë: Studentja e Mjekësisë me notë mesatare 10 nuk pranohet asistente, ikën në Gjermani

19/09/2019

Që nga themelimi, Fakulteti i Mjekësisë në Prishtinë ka pasur pak studentë si Shqipdona Lahu, e cila ka përfunduar studimet me notë maksimale. Por, gjashtë ... Read More

Dizajni i ri i kamerës së iPhone po ngjall frikë tek njerëzit

12/09/2019

Meqë jemi te kamera e re në iPhone 11 është vërtet tmerruese. Të paktën, për ata që  janë të ndjeshmëm ndaj vrimave dhe paternave të ... Read More

Zbulohet arsyeja pse meshkujt pëlqejnë femrat me të pasme të mëdha !

14/08/2019

Që nga fotoja e Kim Kardashian që theu internetin te këngët hit si “All About That Bass”, të pasmet e grave po kalojnë një moment ... Read More

Ngjashmëria me Barack Obamën ia ndryshoi jetën këtij njeriu

24/07/2019

Që kur Barack Obama mori detyrën si presidenti i 44-të i Shteteve të Bashkuara, në vitin 2009, Ilham Anas ka fituar vëmendje për shkak të ... Read More

Google Translate tani përkthen automatikisht me anë të kamerës

11/07/2019

Që nga sot, me kamerën e juaj mund të përktheni automatikisht. Këtë mund të beni thjesht duke drejtuar kamerën tek ndonjë fletë apo shenjë që ... Read More

Si ekranet mund të ndikojnë në peshë dhe dëshirë për të ushtruar

24/06/2019

Që nga prezantimi i iPhone në vitin 2007, përdorimi i tepruar i smartfonëve ka qenë i lidhur me një mori sëmundjesh. Javën e kaluar erdhi ... Read More

Përse asnjëherë nuk duhet tharë rrobat brenda shtëpisë

20/05/2019

Që të gjithë ne kemi tharë ndonjëherë rrobat brenda shtëpisë. Por, ky veprim duket se dëmton mbarë shëndetin e familjarëve apo personave që gjenden brenda ... Read More

Gjethet e fikut dhe vetitë çudibërëse për shëndetin

11/05/2019

Që të gjithë e njohin fikun për shkak të frutit të shijshëm dhe të ëmbël, por shumë pak e dinë se vetitë e tij nuk ... Read More

Shkencëtarët tregojnë përse gratë duhet të ndalojnë së vendosuri sytjena

31/03/2019

Që nga puberteti, vajzave u thuhet se duhet të vendosin sytjena. Kështu, një numër i madh i grave i vendosin ato, pa qenë në dijeni ... Read More