Tag: qendër

Në trup keni një sustë sekrete, çfarë ndodh nëse e shtypni

07/11/2019

Saktësisht në qendër të koshit të kraharorit gjendet pika energjike CV17. Ajo pikë është e lidhur edhe me zemrën tonë, edhe me ndjenjat.Nëse jeni nën ... Read More

Rritësja e pulave përballet me gjykatën për shkak të gjelit të saj të zhurmshëm

04/06/2019

Duke tërbuar një fshat të tërë, një gjel i zhurmshëm është në qendër të një mosmarrëveshje ligjore. Një rritëse pulash është duke u ndjekur penalisht ... Read More

Nis ndërtimi i Memorialit të Shkëlzen Haradinajt dhe 183 dëshmorëve të Pejës

12/05/2019

Në qendër të qytetit të Pejës, ka filluar ndërtimi i Memorialit të heroit, Shkelzen Haradinajt dhe 183 heronjve dhe dëshmorëve të komunës së Pejës. Kryetari ... Read More

Modelja e njohur në Ferrari, do e harroni makinën pasi ta shihni atë 

30/04/2019

Modelja ruse ka provokuar nga Ferrari. Modelja ruse, Anastasia Kvitko, po vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes për një arsye, shkruan lajmi.net. Ajo është ... Read More

“Çmenduria’ e CR7, porosit Bugatti në vlerë 11 milionë euro

30/04/2019

Cristiano Ronaldo vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes, si me paraqitjet në fushë, e po ashtu edhe me veprimet e tij jashtë fushë së ... Read More

Ylli i Man Utd humb garat e  Kupës së Afrikës, pëson lëndim të rëndë

29/04/2019

Qendër mbrojtësi i Manchester United, Eric Bailly, ka pësuar një lëndim të rëndë, i cili duket se do t’ia humb garat e Kupës së Afrikës. ... Read More

Nëna që mbyti foshnjën e saj në Prizren, dyshohet se kishte mbytur edhe një tjetër

28/04/2019

Para gjashtë ditësh në një shtëpi në qendër të Prizrenit, një grua solli në jetë një foshnje të gjinisë mashkullore, të cilën dyshohet se vetë ... Read More

Gruaja që mbyti foshnjën në Prizren, dyshohet se një vit më parë e kishte vrarë edhe një tjetër fëmijë të saj! (Video)

27/04/2019

Para gjashtë ditësh në një shtëpi në qendër të Prizrenit, një grua solli në jetë një foshnje të gjinisë mashkullore. Procesin e lindjes gruaja me ... Read More

E duan Juventus dhe Man Utd – Real Madrid vendos çmimin për Varane

26/04/2019

Qendër mbrojtësi i Real Madrid, Raphaël Varane, është një prej lojtarëve që po vëzhgohet shumë për merkaton e verës. Kampionët e Serie A, Juventus dhe ... Read More

Van Dijk paralajmëron shokët e skuadrës për ndeshjen ndaj Huddersfield

25/04/2019

Qendër mbrojtësi i Liverpool, Virgil Van Dijk, nuk e sheh si të lehtë ndeshjen e radhës, të cilën Liverpool e luan ndaj Huddersfield Town. Skuadra ... Read More

KFOR-i zgjodhi Ferizajn për operacionin “Shpata e Argjendtë”

25/04/2019

Ferizaj përgjatë tri ditëve ishte qendër në të cilën është zbatuar operacioni i simuluar i titulluar “Shpata e Argjendtë”. Ky operacion është organizuar nga KFOR-i, ... Read More

Stedeniçan, nuk votohet në një qendër votimi/Video

21/04/2019

Në Studeniçan nuk do të votohet në një qendër votimi, ndërkohë që raportohet edhe për dalje të ulet të qytetarëve në të gjitha vendvotimet. https://www.youtube.com/watch?v=YeO-kDUkvBg ... Read More