Tag: Qendra

Nënshkruhet protokolli për Ndërtimin e Integritetit në Sektorin e Sigurisë

15/05/2019

Ministria e Punëve të Brendshme të Kosovës dhe Qendra e Integritetit të Norvegjisë nënshkruan protokoll të qëllimit për Ndërtimin e Integritetit në Sektorin e Sigurisë ... Read More

Dy të arrestuar në protestën e organizuar nga Vetëvendosje në Tiranë

08/05/2019

Lëvizja Vetëvendosje qendra në Shqipëri, ka njoftuar se policia ka arrestuar dy protestues në protestën e organizuar kundër ardhjes së presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç ... Read More

Vetëvendosje në Tiranë paralajmëron protesta – Vuçiqi e Dodiku nuk janë të mirëpritur në Shqipëri

04/05/2019

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje e Tiranës shkruan se liderët e Ballkanit nuk janë të njëjtë në raport me shqiptarët dhe Shqipërinë, dhe prandaj nuk mund ... Read More

Inaugurohet Qendra e Thirrjeve në Komunën e Mitrovicës

03/05/2019

Në Komunën e Mitrovicës sot është hapur Qendra e Thirrjeve, ku të gjithë qytetarët do të mund të adresojnë problemet, kritikat, kërkesat dhe sugjerimet e ... Read More

Skulptura më e madhe e shpendëve në botë, mori 10 vite për t’u ndërtuar

02/05/2019

India mburret me pamjet që ofron Qendra e Tokës Jatayu. Kjo, pasi Qendra e Tokës Jatayu është shtëpia e skulpturës më të madhe të shpendëve ... Read More

VV proteston në Berlin para Samitit për Ballkanin

29/04/2019

Në prag të Samitit të Ballkanit, i cili do të mbahet sot në Berlin, Lëvizja Vetëvendose, qendra Gjermani, do të protestojë siç kanë thënë ata ... Read More

Ismaili: Mjekët holandezë vijnë në Kosovë, për të ndihmuar fëmijët me kancer

26/04/2019

Më 29 dhe 30 prill, në Kosovë do të vijnë 5 mjekë nga Qendra më e madhe në Evropë për trajtimin e fëmijëve me kancer, ... Read More

Dita vendore e përkujtimit të viktimave në trafikun rrugor

23/04/2019

Shoqata Qendra për Zhvillim Multi-kulturor “Impact” sot shënon Ditën Vendore të Përkujtimit të Viktimave në Komunikacionin Rrugor, nën moton “T’i kujtojmë e mos të lëndojmë”. ... Read More

Dita vendore e përkujtimit të viktimave në aksidentet rrugore

21/04/2019

Qendra për Zhvillim Multi-kulturor “Impact” të martën më 23 prill shënon Ditën Vendore të Përkujtimit të Viktimave në Komunikacionin Rrugor, nën moton “T’i kujtojmë e ... Read More

Vdekje e dyshimtë në Rahovec

21/04/2019

Raportohet se në Qendra Emergjente në Prizren nga familjarët e tij nga Rahoveci është sjellë viktima mashkull. Sipas njoftimit, viktima pas një kohe ka ndërruar ... Read More

CIVILI ka dorëzuar paraqitje për fillim të parakohshëm të fushatës zgjedhore

03/04/2019

Alsat 2019-04-03T16:46:37+02:00 CIVIL – Qendra për Liri e informon opinionin se ka dorëzuar paraqitje për shkeljen e Kodit Zgjedhor. Bëhet fjalë për kandidaten presidenciale Gordana ... Read More

Vodhi stoli ari në vlerë 10 mijë euro, arrestohet 31 vjeçari

21/03/2019

Mbrëmë rreth orës 23:00 nga njësitet policore të stacionit Qendra, është arrestuar një person, për të cilin ekziston dyshimi i arsyeshëm që mund të jetë ... Read More