Tag: qëndrimi

Si t’i lehtësoni dhimbjet e rrezitjes

04/07/2019

Qëndrimi në diell gjatë temperaturave të larta mund të shpie në djegie të lëkurës nga dielli.Rrezitja e tepërt pastaj mund të shpie në dhimbje të ... Read More

Pas përdorimit të këtij ilaçi shtëpiak, më asnjëherë nuk do të ndjeni dhimbje të nyejve, shpinës apo eshtrave

23/05/2019

Qëndrimi i gabuar ulur është arsyeja kryesore se përse shfaqen dhimbjet në shpinë, këmbë dhe nyej, sipas shkencëtarëve. Nëse vuani nga dhimbja e vazhdueshme në ... Read More

Rexha: Qëndrimi i Francës me argumente kundër liberalizmit të vizave i padrejtë

30/04/2019

Qëndrimi i Francës me argumente kundër liberalizmit të vizave nuk është i drejtë dhe ka ndikim të drejtpërdrejtë në dobësimin e kredibilitetit të politikës së ... Read More

Daut Haradinaj: AAK po ka presion të madh nga njerëzit e saj për t’i punësuar (Video)

03/04/2019

Deputeti i AAK-së në Kuvendin e Kosovës, Daut Haradinaj ka thënë se qëndrimi i gjatë i kësaj partie në opozitë ka lodhur elektoratin e saj. ... Read More

Agjentja e futbollistit Rabiot, Veronique: Adrien është marrë penga nga PSG-ja

20/03/2019

Adrien Rabiot pas shtatë vjetësh qëndrimi në Paris Saint-Germain, po largohet nga klubi francez i Ligue 1. Marrëdhënia mes 23-vjeçarit dhe ekipit ka qenë e ... Read More

Lirohet nga burgu Hysri Peçani të njohur si Burdushi

15/03/2019

Pas katër muajsh qëndrimi në paraburgim, mjekut popullor Hysri Peçani të njohur si Burdushi iu është ndryshuar masa e paraburgimit duke iu zëvendësuar me një ... Read More

Arifi: Nuk e pranojmë bashkimin e pjesërishëm të Luginës me Kosovën (Video)

12/03/2019

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka thënë se qëndrimi i tij në raport me ndryshimin e kufijve të Kosovës është realist. Arifi, në ... Read More

Shtatë mënyra për të përmirësuar frymëmarrjen tuaj

04/03/2019

Mund të jetë instiktive, por stresi, ankthi, qëndrimi dhe një mori faktorësh të tjerë mund të ndikojnë në cilësinë e frymëmarrjes sonë Më poshtë do ... Read More

Fabrizi: Kosova dhe Serbia duhet arritur një marrëveshje të përhershme

03/03/2019

8 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Shefi i delegacionit të BE-së në Serbi Sem Fabrizi ka thënë se qëndrimi i BE-së rreth dialogut ... Read More

United ka për objektiv transferimin e Joao Cancelos

28/02/2019

Joao Cancelo mund të largohet nga Juventusi vetëm pas një viti qëndrimi në Torino. Mbrojtësi portugez ka shkëlqyer me fanellën bardh e zi si në ... Read More

Adnan Merovci tregon se si e refuzoi Ibrahim Rugova takimin me Paskal Milon në Rambuje

23/02/2019

Adnan Merovci, njeriu më i afërt i ish-presidentit Ibrahim Rugova, ka shpalosur detaje nga qëndrimi i delegacionit të Kosovës në Konferencën e Rambujesë, 20 vjet ... Read More

Nikolloski: Pushteti po frikësohet nga zgjedhjet parlamentare

02/02/2019

2 Shkurt 2019 / 10:26 Zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Nikolloski ka thënë se qëndrimi i partisë së VMRO-DPMNE-së është që të fitojë në zgjedhjet presidenciale, ... Read More