Tag: qëndron

Stevo Pendarovski për vizitë në selinë e BDI-së në Tetovë (foto)

03/03/2019

3 Mars 2019 / 13:49 Kandidati për president, Stevo Pendarovski po qëndron në selinë e BDI-së në Tetovë. “Erdhe ta publikoj vizionin tim, unë kam ... Read More

QKUK: Në Kirurgjinë Torakale një profesor i huaj po aplikon një metodë të re të operacioneve

01/03/2019

Në Qendrën Klinike Universitare po qëndron doktor Diego Gonzalez Rivas, i cili  po aplikon metodën më të re të operimeve me një portë, një ndërhyrje ... Read More

Gjonaj: SHBA-të nuk kanë aleat më të madh se shqiptarët

28/02/2019

Anëtari i Këshillit Bashkiak të Nju Jorkut, Mark Gjonaj i cili po qëndron në vendin tonë i shoqëruar nga një delegacion shqiptaro-amerikan, sot ka mbajtur ... Read More

Lajçi: Ramushi po noton mirë deri tash, PDK do ta rrëzonte për 24 orë (Video)

27/02/2019

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ali Lajçi ka thënë se PDK nuk qëndron mirë elektoralisht, ndryshe nuk do ta duronte Ramush Haradinajn. Lajçi, në emisionin “Dossier ... Read More

Osmani në Bruksel, takon Hanin dhe Mogerinin

20/02/2019

20 Shkurt 2019 / 12:44 Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani sot qëndron në Bruksel ku do të realizoj takime pune me zyrtarët e lartë ... Read More

Haradinaj takon Hahnin: Njohja reciproke, parakusht për heqjen e taksës ndaj Serbisë

15/02/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po qëndron në Mynih, ku po merr pjesë në Konferencën e Sigurisë. Shefi i qeverisë kosovare është takuar edhe me ... Read More

Legjenda braziliane e futbollit Edmilson gjendet në Kosovë, takohet me presidentin e FFK-së, Agim Ademin

11/02/2019

Ish futbollisti braziliani i Barcelonës, Edmilson, po qëndron në Kosovë ku do ta hap një kamp për futbollistët e rinj. Ai është takuar me presidentin ... Read More

Pacolli: Kosova qëndron fuqishëm në krah të ShBA-së në luftën kundër ISIS-it

06/02/2019

Republika e Kosovës qëndron fuqishëm në krah të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në luftën kundër ISIS-it, e cila i ka shkaktuar dëme edhe vendit ... Read More

Thaçi në SHBA flet për marrëveshjen Kosovë-Serbi 

05/02/2019

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, i cili po qëndron në SHBA ku do të marrë pjesë në ‘Lutjet e Mëngjesit’, ka paralajmëruar se sot do ... Read More

Ermal Fejzullahu nuk u kthen përgjigje adhuruesve edhe pse realizoi pyetësorin në Instagram

31/01/2019

Këngëtari Ermal Fejzullahu duket se nuk qëndron aq mirë me rrjetet sociale. Një prej këngëtarëve më të dashur të muzikës pop folk ka realizuar një ... Read More

Prishtina pëson humbje nga skuadra ukrainase Olimpik Donetsk

31/01/2019

Lideri aktual i Superligës së Kosovës, Prishtina po qëndron në Antalya për fazën përgatitore. Kryeqytetasit kanë zhvilluar edhe ndeshjen e tretë miqësore në tokën turke. ... Read More

Si të ndihemi pak më të lumtur me shtatë hapa të thjeshtë

24/01/2019

Gëzimi qëndron edhe në gjëra të vogla dhe ndonjëherë është me të vërtetë e mjaftueshme për të ndryshuar disa sjellje për të përmirësuar rutinën e ... Read More