Tag: qendrore

Banka Qendrore Evropiane, çfarë do të ndodhë këtë vit?

15/01/2019

15 Janar 2019 / 17:42 Bankat qendrore kudo në botë hyjnë në vitin e ri nën presionin e investitorëve për të rishqyrtuar sa agresive mund ... Read More

Të lahesh në pishinën dy-mijë-vjeçare, në shoqërim të reshjeve të borës (Foto)

11/01/2019

Banorët në qytezën Sarıkaya të provincës Yozgat në Turqinë qendrore përjetojnë kënaqësi duke u larë në temperatura nën gjashtë gradë celsius në hamamin dy-mijë-vjeçar Basilica ... Read More

Tre metra borë në Austri, vështirë edhe për bagëtinë

09/01/2019

9 Janar 2019 / 20:23 Austria është vendi që në Europën qendrore po i përjeton më keq reshjet e pazakonta të dëborës ku numri i ... Read More

BEG apelon: Mos shkyçni parnot, mund të ngrijnë

05/01/2019

5 Janar 2019 / 16:14 Konsumatorët e sistemit të ngrohjes qendrore në shtëpi, ndërtesa biznesi dhe shkolla për shkak të temperaturave të ulëta të mos ... Read More

Dita e Veteranit pa asnjë aktivitet

30/12/2018

Institucionet qendrore dhe organizatat e dala nga lufta e UÇK-së nuk kanë organizuar asnjë aktivitet për shënimin e Ditës së Veteranit. Sipas Ligjit për veteranët ... Read More

Thaçi: Ushtria është shtyllë e shtetit, FSK do të bëhet faktor i sigurisë dhe stabilitetit

14/12/2018

Presidenti Thaçi në ceremoninë qendrore për transformimin e FSK-së, i ka uruar ushtrinë çdo pjesëtari të FSK-së, çdo qytetari të Kosovës, derisa ka shprehur nderimet ... Read More

Strugë, kërkohet stacion matës për matjen e ndotjes së ajrit

11/12/2018

11 Dhjetor 2018 / 14:14 Organizatat qytetare nga Struga, nga institucionet qendrore dhe lokale, urgjentisht kërkojnë një stacion matës, për të matur cilësinë e ajrit ... Read More

Qyteti gjerman ku Elvis Presley kreu shërbimin ushtarak, instaloi semaforë me lëvizjet e ikonës së muzikës (Foto)

07/12/2018

Friedeberg që ndodhet në pjesën qendrore të Gjermanisë, ka instaluar semaforë për nderë të Elvis Presleyt. Ikona e muzikës kreu aty shërbimin ushtarak, prej tetorit ... Read More

Azeski: Marrëveshja e CEFTA-s është e vdekur

28/11/2018

28 Nëntor 2018 / 16:52 Marrëveshja e tregtisë së lirë të Evropës Qendrore, e njohur si CEFTA, është e vdekur. Një tragjedi e madhe e ... Read More

Nga nesër në mesditë qytetarët do të kenë ngrohje

24/11/2018

24 Nëntor 2018 / 17:09 Shfrytëzuesit e ngrohjes qendrore nga Ngrohtorja “Shkup-Veri” prej nesër në mesditë sërish do kenë ngrohje. Pasi prej ditësh qytetarët ankohen ... Read More

Mbetjet e dinozaurëve në Argjentinë befasojnë shkencëtarët – sepse kafka është e ruajtur tërësisht

12/11/2018

Mbetjet e një dinozauri që jetoi 110 milionë vjet më parë në pjesën qendrore të Argjentinës së sotme, u zbulua nga një ekip paleontologësh spanjollë ... Read More

Partia Socialiste shkarkon 11 kryetarë. Vendimi i kryesisë, pas kritikave të Ramës për drejtuesit lokalë

23/10/2018

Në 8:30 të mëngjesit të së martës, Edi Rama mblodhi Kryesinë e Partisë Socialiste në selinë qendrore të kësaj force politike, ku për shkak të ... Read More