Tag: qëndruar

Disa këshilla se si të jeni të lumtur në punë

11/12/2019

Punëtorët më të lumtur janë më produktiv dhe me të motivuar, dhe me më shumë gjasa për të qëndruar më shumë në atë kompani. Është ... Read More

Si ta përdorni klimën në verë dhe të mos ftoheni

29/06/2019

Disa rekomandime për të qëndruar të freskët, pa rreziqe për shëndetin dhe duke kursyer energjinë elektrikeE domosdoshme në vapë, por e bezdisshme për disa të ... Read More

Ecja, sekreti i të qëndruarit në formë

29/05/2019

Ecja është sekreti për të qëndruar në formë edhe pa pasur prirje të veçanta atletike.Ju nuk keni nevojë të jeni të rinj për të ecur ... Read More

Ecja, sa hapa duhet të bëjmë në ditë?

26/05/2019

Ecja është sekreti për të qëndruar në formë edhe pa pasur prirje të veçantë atletike Ju nuk keni nevojë të jeni të rinj për të ... Read More

Haradinaj në vizitë ngushëlluese në familjen Roka

10/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot në familjen Roka në Gjakovë për të ngushëlluar për vdekjen e nënës së dëshmorit Bujar Roka, Sadije ... Read More

Urimi i Haradinajt për ditëlindjen e nënës së tij

06/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot pranë nënës së tij, Rukë Haradinajt me rastin e ditëlindjes së saj. Haradinaj, në profilin e tij ... Read More

KFOR-i italian dhuroi pajisje mjekësore për QKMF-ën në Malishevë

26/04/2019

Sot në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Malishevë, ka qëndruar komandanti i grupit shumëkombësh luftarak-perëndim të KFOR-it, kolonel Gianfranco Di Marco, i shoqëruar edhe ... Read More

Sasia e duhur e ushqimit, është aq sa shuplaka e dorës suaj

18/04/2019

Tashmë është e kuptueshme, se duhet qëndruar larg nga ushqimet e pashëndetshme dhe adoptuar dietën, nga gjësendet e shëndetshme. Por, në çfarë sasie duhet të ... Read More

Kështu u prit Bebe Rexha para publikut francez

15/04/2019

Bebe Rexha së fundi ka performuar në Francë. Bebe Rexha tash e sa ditë ka qëndruar në Francë, ku edhe performoi para publikut të atij ... Read More

Rita Ora xhiron diçka speciale në Dubai, pamje nga prapaskenat

13/04/2019

Rita Ora ka qëndruar për pak ditë në Dubai. Rita Ora këtë udhëtim e bëri me punë, ajo thotë se në atë vend ka xhiruar ... Read More

Ministri Lekaj takim me Ilir Metën dhe Sali Berishën

12/04/2019

Ministri i Infrastrukturës i Kosovës, Pal Lekaj, ka qëndruar sot në Shqipëri. Me ç’rast  është takuar me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta dhe ish Presidentin dhe ... Read More

Vera Ora me fjalë të mëdha për Ritën pas punës që bëri në Kosovë

11/04/2019

Rita Ora, disa ditë ka qëndruar në Kosovë bashkë me familjen e saj në një mision bamirës në bashkëpunim me UNICEF. Këngëtarja e njohur shqiptare, ... Read More