Tag: qëndrueshëm

Sekretet e vogla që iu ndihmojnë të humbni peshë në çdo moshë

08/12/2019

Me kalimin e viteve, nyjet tuaja dhe muskujt bëhen më të dobët dhe më pak të qëndrueshëm. Ato bëhen më të ndjeshëm për shkak edhe ... Read More

Galaxy Fold është më i brishtë sesa Samsung pretendon

05/10/2019

Edhe pasi kompania përmirësoi telefonin duke e bërë më të qëndrueshëm, Samsung u ka kërkuar përdoruesve të jenë më të kujdesshëm. Këtë javë CNET vendosi ... Read More

Vazhdojnë temperaturat e larta në Shqipëri

22/03/2019

Vazhdon ndikimi i motit të qëndrueshëm në Shqipëri. Për pasojë, alternimet e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta janë prezente në pjesën më të madhe të ... Read More

Në verë pritet të nisë ndërtimi i parkingut nëntokësor në Prishtinë

20/02/2019

Drejtori për Planifikim Strategjik dhe Zhvillim të Qëndrueshëm, Genc Bashota, gjatë një konference për media, njoftoi se për projektin e parkingut nëntokësor përballë Fakultetit Filologjik, ... Read More

Kurti: Që të kemi paqe, Kosovës i duhet demokraci, drejtësi e zhvillim

16/01/2019

Kosovës i duhet demokraci, drejtësi dhe zhvillim që të kemi paqe, stabilitet e siguri të qëndrueshëm. Paqja, stabiliteti dhe siguria duhet të jenë konsekuenca të ... Read More

Terminal doganor në vendkalimin kufitar Blatë

02/09/2018

2 September 2018 / 13:57 Nga Qendra për Zhvillim të Qëndrueshëm të Bashkësive në Dibër shprehen se hapja e një terminali doganor në vendkalimin kufitar ... Read More

Ohri dhe Struga presin një sezon të mirë turistik

23/06/2018

23 June 2018 / 14:55 Sezon të qëndrueshëm turistik dhe rritje të numrit të turistëve për më shumë se 10 për qind, presin nga sektori ... Read More

Maqedonia e kaloi stuhinë “trishtuese”, reshje e bubullima edhe ditët në vijim

09/06/2018

9 June 2018 / 14:45 Mot jo i qëndrueshëm, me bubullima dhe temperatura të larta deri në 36 gradë celsius pritet të na shoqëroj ditëve ... Read More

Moti i ngrohtë dhe me diell, temperaturat deri 20 gradë

10/03/2018

10 March 2018 / 8:53 Sot në Maqedoni moti do të jetë i qëndrueshëm, me diell dhe i ngrohtë. Temperaturat e mëngjesit lëvizën prej -3 ... Read More