Tag: Qeni

Çifti amerikan bëhet hit me qenin e tyre, është shumë i madh dhe peshon afro 100 kilogramë (Foto/Video)

14/03/2019

Qeni i një burri në Kaliforni ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve, për faktin se ka një trup shumë të madh dhe peshon mbi 90 ... Read More

Një burrë i bllokuar në borë për pesë ditë thotë se mbijetoi duke ngrënë salcë (Foto)

04/03/2019

Një burrë nga Oregon i tha autoriteteve se ai dhe qeni i tij mbijetuan duke ngrënë pako me salcë, pasi ata ishin bllokuar nga bora ... Read More

Shkathtësitë e mahnitshme të një qeni të vogël, kaloi shtegun e garës me shpejtësi enorme (Video)

11/02/2019

Gabby është qeni i vogël, që u bë pjesë e një gare në New York, ku befasoi të gjithë me shkathtësitë e mahnitshme. Derisa pronarja ... Read More

Sony lanson robotin në formë qeni, për kontrollin e shtëpisë dhe banorëve që jetojnë në të (Foto)

23/01/2019

Aibo është roboti në formë qeni i kompanisë Sony, që është i pajisur me kamera, inteligjencë artificiale dhe lidhje interneti, për kontrollin e shtëpisë, si ... Read More

Pronarja shpenzoi 5 mijë euro vetëm për funeralin, për t’i dhënë lamtumirën e fundit qenit të saj (Foto)

14/01/2019

Një qeni i është dhënë një lamtumirë e fundit jo e zakonshme pasi pronari i tij tha se e meritonte respektin e njëjtë si çdo ... Read More

Për të fjetur mirë, femrat zgjedhin qenin si partner!

02/01/2019

Ato që kanë shoqërinë e një qeni, gjatë natës kanë tendencë të shkojnë më herët në shtrat, të flenë më mirë dhe të zgjohen herët ... Read More

Alain Delon ka dhjetë vjet që nuk ka luajtur në projekte filmike

26/11/2018

“Ky është qeni im i fundit, sepse nuk dua që të kem më shumë”, ka thënë aktori karizmatik si mysafir i një shou televiziv francez, ... Read More

Shtiret kinse po mbytet në pishinë, qeni kërcen në ujë për t’ia shpëtuar jetën pronares (Video)

18/10/2018

Jo më kot thonë se qeni është një kafshë shumë besnike, e në veçanti kur është në pyetje pronari i tij. Këtë gjë më së ... Read More

Kim dhe grimeri shqiptar përkujdesen për bukurinë e “gruas së vdekur”, Kardashian: Kur të vdes, tani e di që Mario do të më bëjë të bukur

22/08/2018

Kim Kardashian nuk është shuar së qeni mbretëresha e bukurisë. Ylli armeno-amerikan njihet edhe për sfidimin e gjërave të ndryshme në jetë dhe së fundi ... Read More

Takimi i parë me një gaforre, nuk ishte aspak i këndshëm për qenin (Video)

21/07/2018

Qeni i quajtur Beacon, që jeton me një familje në Massachusetts të Shteteve të Bashkuara, nuk e përjetoi aspak mirë takim me një gaforre. Para ... Read More

Qenin që ia kishin vjedhur pesë vite më parë, e gjen në Londër (Foto)

20/07/2018

Pronarët e një qeni që ishte vjedhur nga persona të panjohur pesë vite më parë, nuk kanë mundur t’ju besojnë syve kur para tyre u ... Read More

Qeni që po shëtiste në pjesën malore, u ndjek prej një krijese të çuditshme (Video)

14/06/2018

Pronari i paemëruar që e kishte nxjerrë qeni për shëtitje, në një pjesë malore në veri të Shteteve të Bashkuara, e filmoi atë kur hasi ... Read More